Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 20:52:12

Прокуратура захищає права громадян на безпечне довкілля

19.09.2015   22:12

Прилуцьким міжрайонним прокурором з метою забезпечення прав громадян на безпечне довкілля та недопущення завдання шкоди їх здоров’ю подано адміністративний позов про зобов’язання Прилуцької районної державної адміністрації та Заїздської сільської ради вчинити дії щодо ліквідації наслідків забруднення пестицидами.

Обставини справи:

Мешканці села Заїзд на Прилуччині потерпають від близькості з отрутохімікатами.

Упродовж тривалого часу пестициди зберігалися в напівзруйнованому складі, внаслідок чого забруднилися ґрунти. Однак при виконанні робіт з утилізації пестицидів рекультивація земель проведена не в повному обсязі.

Орендар, плануючи облаштування орендованої території, зніс залишки складу отрутохімікатів та підсипав ними ґрунтову дорогу.

Наразі відібрано зразки ґрунту. За результатами досліджень вміст небезпечної речовини (дихлородифенілтрихлорометилметан) в ґрунті перевищує більш як у  300 разів гранично допустиму концентрацію, яка завдає шкоди навколишньому природному середовищу та здоров’ю мешканців прилеглих територій.

З метою встановлення ступеня небезпеки цієї речовини для людей і навколишнього середовища, а також винуватців цієї події проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 239 КК України (забруднення або псування земель).

Стан досудового розслідування перебуває на контролі прокуратури області. 

Останні новини Чернігівщини

7 міфів про алкоголь та наукові обгрунтування

7 міфів про алкоголь та наукові обгрунтування 13:16

Слухи о том, что крепкие напитки убивают мозг, а кофе помогает протрезветь, несколько преувеличены.

Смачні рецепти вихідного дня: топ 6 страв з цвітної капусти

Смачні рецепти вихідного дня: топ 6 страв з цвітної капусти 13:04

Який овоч не лише дуже смачний, але й гарний на вигляд? Багато хто, відповідаючи на це питання, назве цвітну капусту. Її суцвіття естетично виглядають і відмінно поєднуються з іншими овочами, більшістю спецій, сирами, м’ясом і птицею.

Гороскоп на наступний тиждень 10-16 серпня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 10-16 серпня 2020 року 12:57

З 11 до 15 серпня Уран буде у стадії стаціонарності, Марс з’єднується з Чорним Місяцем, що активізує кармічні теми, проблеми поколінь. Маючи вплив на Марс, Чорний Місяць підпорядковує особисту волю підступним спонуканням та інстинктам.

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.