Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 серпня, 03:41:17

Прокуратура захищає права громадян на безпечне довкілля

19.09.2015   22:12

Прилуцьким міжрайонним прокурором з метою забезпечення прав громадян на безпечне довкілля та недопущення завдання шкоди їх здоров’ю подано адміністративний позов про зобов’язання Прилуцької районної державної адміністрації та Заїздської сільської ради вчинити дії щодо ліквідації наслідків забруднення пестицидами.

Обставини справи:

Мешканці села Заїзд на Прилуччині потерпають від близькості з отрутохімікатами.

Упродовж тривалого часу пестициди зберігалися в напівзруйнованому складі, внаслідок чого забруднилися ґрунти. Однак при виконанні робіт з утилізації пестицидів рекультивація земель проведена не в повному обсязі.

Орендар, плануючи облаштування орендованої території, зніс залишки складу отрутохімікатів та підсипав ними ґрунтову дорогу.

Наразі відібрано зразки ґрунту. За результатами досліджень вміст небезпечної речовини (дихлородифенілтрихлорометилметан) в ґрунті перевищує більш як у  300 разів гранично допустиму концентрацію, яка завдає шкоди навколишньому природному середовищу та здоров’ю мешканців прилеглих територій.

З метою встановлення ступеня небезпеки цієї речовини для людей і навколишнього середовища, а також винуватців цієї події проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 239 КК України (забруднення або псування земель).

Стан досудового розслідування перебуває на контролі прокуратури області. 

Останні новини Чернігівщини

 Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання

Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання 22:23

За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни 22:19

У період з 19 липня по 4 серпня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Головного управління ДСНС України у Чернігівській області під час здійснення робіт із планового очищення території загалом виявлено та знищено у встановленому порядку 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни.

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства 22:13

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах з боку службових осіб одного з підприємств міста Чернігова.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 22:00

У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи чимало держслужбовців та інших співробітників, котрі працювали в апаратах райдержадміністрацій залишилися без роботи. До їх числа потрапила Світлана Базиль з Ріпкинщини, яка все життя працювала секретарем. Свій трудовий шлях починала в Клубівській сільській раді, а потім близько 20 років була секретарем в Ріпкинській райдержадміністрації.