Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 00:57:50

Прокуратура захищає права громадян на безпечне довкілля

19.09.2015   22:12

Прилуцьким міжрайонним прокурором з метою забезпечення прав громадян на безпечне довкілля та недопущення завдання шкоди їх здоров’ю подано адміністративний позов про зобов’язання Прилуцької районної державної адміністрації та Заїздської сільської ради вчинити дії щодо ліквідації наслідків забруднення пестицидами.

Обставини справи:

Мешканці села Заїзд на Прилуччині потерпають від близькості з отрутохімікатами.

Упродовж тривалого часу пестициди зберігалися в напівзруйнованому складі, внаслідок чого забруднилися ґрунти. Однак при виконанні робіт з утилізації пестицидів рекультивація земель проведена не в повному обсязі.

Орендар, плануючи облаштування орендованої території, зніс залишки складу отрутохімікатів та підсипав ними ґрунтову дорогу.

Наразі відібрано зразки ґрунту. За результатами досліджень вміст небезпечної речовини (дихлородифенілтрихлорометилметан) в ґрунті перевищує більш як у  300 разів гранично допустиму концентрацію, яка завдає шкоди навколишньому природному середовищу та здоров’ю мешканців прилеглих територій.

З метою встановлення ступеня небезпеки цієї речовини для людей і навколишнього середовища, а також винуватців цієї події проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 239 КК України (забруднення або псування земель).

Стан досудового розслідування перебуває на контролі прокуратури області. 

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини