Міліція вилучила у мінял 190 тисяч гривень
Управління протидії злочинності у сфері економіки УМВС України в Чернігівській області постійно вживає заходи, спрямовані на припинення протиправної діяльності, пов'язаної з незаконним обміном валют на території області.

Через певну нестабільність на фінансовому ринку країни на Чернігівщині дещо збільшилася кількість фактів незаконного обміну валют. Особливо це помітно в Чернігові, Ніжині, Прилуках та прикордонних районах області.
Керівництвом УМВС було ініційоване проведення оперативно-профілактичних заходів з цільового відпрацювання нелегальних пунктів обміну валют та осіб, які займаються їх нелегальним обміном на території області.
На порушників уже складено та направлено до суду 71 протокол про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил про валютні операції) - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.
У мінял вилучені значні суми у національній валюті, доларах США, євро та російських рублях. В гривневому еквіваленті це становить понад 190 тисяч гривень.
Незважаючи на вжиті правоохоронцями заходи, кількість осіб, які здійснюють незаконні валютні операції, не зменшується. Насамперед це пов'язано з недосконалістю законодавства, оскільки відповідальність передбачає собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 510 до 748 гривень.
Як показує практика, у більшості випадків суди обмежуються лише покаранням у вигляді попередження та поверненням правопорушникам вилучених грошових коштів.
Міліція Чернігівщини продовжує комплекс заходів, спрямованих на документування протиправної діяльності нелегальних пунктів обміну іноземних валют та осіб, які займаються незаконним обміном.
СЗГ УМВС України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).
“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45
Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.
Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.
Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39
На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.
Засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина 14:57
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 54-річного мешканця одного з сіл Чернігівського району та області за фактом умисного вбивства знайомого своєї дружини (ч.1 ст.115 КК України).