Від вибуху гранати загинуло дві людини
На Чернігівщині демобілізований боєць підірвався на привезеній з фронту гранаті. Крім нього, від вибуху загинула місцева жителька, в будинку якої відбувалося застілля з нагоди повернення односельця з війни.
![](/uploads/11501-m.jpg)
15 вересня до чергової частини Козелецького райвідділ міліції УМВС України в Чернігівській області надійшло повідомлення від одного з сільських голів району. Жінка повідомила, що в одному з будинків їхнього села виявлені тіла двох місцевих жителів – демобілізованого бійця, що повернувся з війни, та місцевої жительки. Напередодні увечері селяни чули звук, схожий на вибух.
На місце події негайно прибули слідчо-оперативні групи УМВС в Чернігівській області на чолі з керівництвом, колеги з Козелецького райвідділу, вибухотехніки з пошуковою собакою.
Оглянувши місце події, вибухотехніки підтвердили, що на ганку будинку дійсно вибухнула граната (ймовірно РГО). Від отриманих осколкових поранень на місці загинув 40-річний демобілізований снайпер мотопіхотного батальйону ЗСУ, який тільки чотири дні як повернувся з фронту, та місцева жителька, в помешканні якої відбувалося застілля.
Слідчо-оперативна група виявила кільце з чекою на столі у хаті. Натомість важіль запалу гранати знайшла пошукова собака у дворі садиби. Зібрані осколки гранати направлені на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області.
Інші двоє учасників застілля розповіли, що того вечора боєць демонстрував їм привезену з фронту гранату. Достеменно сказати, що ж насправді сталося, вони не змогли, оскільки один з них пішов додому, а другий (співмешканець загиблої) спав на дивані у хаті, коли на порозі пролунав вибух.
Як би там не було, смертоносний «сувенір» забрав життя двох людей - воїна, що рік воював на Донбасі, та матері трьох дітей. Також у сумці загиблого бійця міліція виявила півсотні набоїв до вогнепальної зброї.
Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за пунктом 1 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство двох або більше осіб). Триває досудове розслідування.
Міліція закликає військовослужбовців Збройних Сил України, бійців добровольчих батальйонів та волонтерів замислитися над наслідками привезення з фронту гранат, набоїв та різного роду боєприпасів. Не варто піддавати загрозі власне життя та життя ваших рідних і друзів. Ціна хизування військовими трофеями може виявитися занадто високою, а каяття – запізнілим.
Якщо ж ви все-таки маєте вдома ці заборонені речі, міліція закликає здати їх в рамках операції «Зброя та вибухівка», знявши з себе відповідальність за незаконне зберігання зброї та боєприпасів.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.