Затримано головного державного інспектора Чернігіврибоохорони
10 вересня оперативна група Головрибводу спільно з громадськими інспекторами рибоохорони затримали головного державного інспектора Чернігіврибоохорони – Примачка Ярослава, що разом зі своїм братом та громадянином Г. здійснювали лов риби незаконним знаряддям лову – електровудкою. Інцидент стався на озері Плівня Чернігівської області.

«У порушників було виявлено та вилучено гумовий човен «Барк», акумуляторну батарею, дроти та 4 кг свіжовиловленої риби. На місце події негайно викликали працівників міліції Чернігівської області. Рибоохоронні заходи здійснювались в селі Шаболинов Короповського району» - прокоментував затримання в.о. начальника Головрибводу Олександр Тітов.
Сума збитків, завданих рибному господарству складає 1530 грн. За фактом незаконного вилову складено протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 85 ч.4 КУпАП.
Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «10 вересня Держрибагентство підбило перші підсумки посиленої боротьби з електровудочниками. Ми сфокусувалися на цьому напрямі і за 2 тижні нам вдалося виявити майже стільки порушень, скільки було зафіксовано за весь минулий рік. Разом з тим Держрибагентство попередило, що не обмежиться двотижневиком – контроль буде постійним. Випадок на Чернігівщині є цьому підтвердженням. Незважаючи на посаду чи звання, інспектор ти чи звичайний громадянин – за свої дії доведеться відповідати перед законом. Підкреслюю, закон єдиний для всіх – поблажок нікому не буде».
Нагадаємо, Держрибагентство вважає адміністративні штрафи недостатньою мірою покарання за таке грубе порушення правил рибальства, як електролов. Відомство виступає за посилення кримінальної відповідальності за даний вид порушення. За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову пропонують ввести кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років. За вилов забороненими знаряддями – позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Довідкова інформація:
Продаж, придбання та рибальство електровудкою заборонені законодавством України, проте браконьєри активно використовують це знаряддя лову, чим наносять колосальну шкоду рибним ресурсам та екосистемі водойм України. Механізм дії електровудки залежить від розряду струму, що подається та схеми електровудки: якщо імпульс струму не дуже сильний – риба шокується і спливає на поверхню води, при потужному струмі риба гине. Навіть якщо рибі вдалося вижити – вона втрачає здатність до нересту. Крім того, електровудки буквально випалюють дно водойми: знищують планктон, ікру, личинку тощо. Струм, запущений у воду, не зникає одразу і перетворюється у електроліз, що лишає після себе отруйні хімічні речовини, які поширюються за межі дії вудки. Через це риба та водні біоресурси вимушені мігрувати до іншого середовища.
http://darg.gov.ua/
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.