Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 серпня, 15:07:41

Герард Кузнєцов і свічка пам’яті

14.09.2015   09:49Агенцiя

До дня визволення Чернігівщини в Шибиринівській бібліотеці відбулася зустріч з ветераном Герардом Кузнєцовим — людиною-легендою, партизаном, дослідником, який про визволення Чернігова знає майже все не з книжок, а із власного життя.

Він багато робить для збереження пам’яті про Другу світову війну, подвиг визволителів, героїзм народу, докладає багато зусиль, аби юні чернігівці любили рідну землю, знали історію свого краю.

Герард Олексійович — не просто учасник війни, а й дослідник маловідомих її сторінок. Він автор книг про чернігівське підпілля «Літопис міста Чернігова в період 1941-1945 рр.» та «Край нескорений». Діяльність ветерана є зразком безмежної любові до Чернігівщини та України.

У мирний час ветеран зробив 150 археологічних відкриттів, які були опубліковані в наукових журналах.

У Шибиринівці нема вже жодного ветерана війни, а тому уважно слухали ветерана й учні, і громада. Бо з вуст очевидця чули правду про розруху та страхіття війни, визволення Чернігівщини.

Ветеран сам запалив свічку пам’яті загиблим у роки війни і, на жаль, загиблим у наш час.

Чорним смутком війна прокотилась родинами. До спогадів був запрошений ветеран педагогічної праці, людина, яка має статус «дитина війни», — Леонід Миколайович Лісовий. У мирний час він був військовим кореспондентом.

Його розповідь була про воєнні нелегкі дитячі роки та відбудову держави після війни.

Долучилася до зустрічі шанованого ветерана й учитель школи Марина Анатоліївна Тимошенко. Поважному гостеві бібліотеки вона також подарувала букет троянд.

Діти теж зичили ветеранові війни здоров’я та довгих років творчої праці.

Насамкінець зустрічі окрайцем хліба пом’янули всіх загиблих у роки війни і у наш тривожний час.

Вітаємо також Герарда Олексійовича з почесним званням «Заслужений ветеран України», яке йому присвоєно до дня визволення Чернігівщини.

Для учнів школи це була неабияка зустріч. Тому вони закарбували у своїй пам’яті всі слова, сказані ветераном, які він пропускав через серце і душу зі сльозами на очах.


Надія Келровська, бібліотекар

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські ювенальні поліцейські влаштували спортивне свято для підопічних дітлахів

Чернігівські ювенальні поліцейські влаштували спортивне свято для підопічних дітлахів 11:46

Поліцейські зіграли у футбол із вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та влаштували справжнє свято з нагоди 15-річчя закладу.

Протягом І півріччя фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини виявили 235 порушень законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини

Протягом І півріччя фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини виявили 235 порушень законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини 11:39

У першому півріччі 2021 року спеціалісти структурних підрозділів Держпродспоживслужби Чернігівщини здійснили 158 позапланових перевірок у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

З 5 серпня змінюються правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду, що пов’язані з карантином

З 5 серпня змінюються правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду, що пов’язані з карантином 11:33

Кабінетом Міністрів України Постановою від 28 липня 2021 р. № 787 внесені зміни до обмежувальних протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Поліцейські Чернігівщини з’ясовують обставини, за яких малолітня дитина зазнала смертельних опіків

Поліцейські Чернігівщини з’ясовують обставини, за яких малолітня дитина зазнала смертельних опіків 11:28

Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом смерті дворічної дівчинки внаслідок термічного опіку окропом.

Рятувальники Чернігівщини роз’яснюють жителям області правила поводження з вогнем

Рятувальники Чернігівщини роз’яснюють жителям області правила поводження з вогнем 10:44

Упродовж минулого тижня співробітники районних управлінь та відділів Головного управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактичні відпрацювання приватного житлового сектору громадян на території 26 населених пунктів області.