Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 липня, 21:01:08

Герард Кузнєцов і свічка пам’яті

14.09.2015   09:49Агенцiя

До дня визволення Чернігівщини в Шибиринівській бібліотеці відбулася зустріч з ветераном Герардом Кузнєцовим — людиною-легендою, партизаном, дослідником, який про визволення Чернігова знає майже все не з книжок, а із власного життя.

Він багато робить для збереження пам’яті про Другу світову війну, подвиг визволителів, героїзм народу, докладає багато зусиль, аби юні чернігівці любили рідну землю, знали історію свого краю.

Герард Олексійович — не просто учасник війни, а й дослідник маловідомих її сторінок. Він автор книг про чернігівське підпілля «Літопис міста Чернігова в період 1941-1945 рр.» та «Край нескорений». Діяльність ветерана є зразком безмежної любові до Чернігівщини та України.

У мирний час ветеран зробив 150 археологічних відкриттів, які були опубліковані в наукових журналах.

У Шибиринівці нема вже жодного ветерана війни, а тому уважно слухали ветерана й учні, і громада. Бо з вуст очевидця чули правду про розруху та страхіття війни, визволення Чернігівщини.

Ветеран сам запалив свічку пам’яті загиблим у роки війни і, на жаль, загиблим у наш час.

Чорним смутком війна прокотилась родинами. До спогадів був запрошений ветеран педагогічної праці, людина, яка має статус «дитина війни», — Леонід Миколайович Лісовий. У мирний час він був військовим кореспондентом.

Його розповідь була про воєнні нелегкі дитячі роки та відбудову держави після війни.

Долучилася до зустрічі шанованого ветерана й учитель школи Марина Анатоліївна Тимошенко. Поважному гостеві бібліотеки вона також подарувала букет троянд.

Діти теж зичили ветеранові війни здоров’я та довгих років творчої праці.

Насамкінець зустрічі окрайцем хліба пом’янули всіх загиблих у роки війни і у наш тривожний час.

Вітаємо також Герарда Олексійовича з почесним званням «Заслужений ветеран України», яке йому присвоєно до дня визволення Чернігівщини.

Для учнів школи це була неабияка зустріч. Тому вони закарбували у своїй пам’яті всі слова, сказані ветераном, які він пропускав через серце і душу зі сльозами на очах.


Надія Келровська, бібліотекар

Останні новини Чернігівщини

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "ДИВОСВІТ" 16:28

У обласній державній адміністрації відбувся заключний етап конкурсного відбору на посаду директора Позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «ДИВОСВІТ» Чернігівської обласної ради.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 16:22

2 липня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового 13:01

Карантин вносить свої обмеження в роботу кожного закладу, кожної організації, да і в життя кожної людини. Але не залежно ні від чого хочеться працювати і щось творити.

Витрати населення області. ДОВІДКА

Витрати населення області. ДОВІДКА 12:45

За підсумками проведеного вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, сукупні витрати одного домогосподарства в області у 2019 році становили в середньому 9996 грн на місяць, що на 9% більше, ніж у 2018 році.

Моніторингові дослідження якості води

Моніторингові дослідження якості води 12:39

За результатами досліджень мікробіологічні показники якості поверхневих водойм відповідають вимогам нормативних документів.