Чернігівщина зустріла героїв-десантників
У Чернігові урочисто зустріли воїнів 90-го окремого аеромобільного батальйону, які прибули із зони проведення АТО.
Батальйон вів важкі бої з листопада 2014 року, коли вперше заступив на «варту» захисників донецького аеропорту. Практично повністю сформований з мобілізованих бійців, завдяки зусиллям кадрових офіцерів він швидко здобув авторитет одного з найкращих у боях на Донбасі. Весь світ бачив репортажі про захист комплексів летовища серед інших і дев’яностим батальйоном.
Всі чудово розуміли - там б’ються справжні герої. Ці хлопці одними з останніх виходили з донецького аеропорту. Від зими десантники тримали оборону в районі Водяного та Опитного на Донеччині. Нині їх демобілізували та відправили додому.
На центральній площі Чернігова героїв-«кіборгів» урочисто зустріли мешканці обласного центру, рідні та близькі бійців, волонтери, представники громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування. Вони скандували гасла «Героям слава!», «Дякуємо за відвагу!», «Ви, бійці славетної землі!», «Вами пишається Україна!». Крім цього, за народним звичаєм та в знак пошани до українських захисників, дівчата у народному вбранні вручили їм хліб і сіль.
Воїни-десантники поклали квіти до пам’ятного меморіалу героям, які загинули захищаючи незалежність України на Донбасі.
Нажаль, під час виконання бойових завдань в зоні проведення АТО, цей підрозділ теж поніс втрати.
Серед загиблих героїв-десантників і наш земляк, уродженець міста Ніжин, старший розвідник, солдат Олег Биков. Він загинув 26 лютого 2015 року під час обстрілу з танку командно-спостережувального пункту батальйону в районі с. Водяне (Донецька область). Похований на батьківщині. Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", Биков Олег Володимирович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Останні новини Чернігівщини
Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28
Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.
Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24
Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».
Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22
Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.
Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21
Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.
Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.