Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:31:01

Чи стали перевезення у Чернігові комфортнішими? ВІДЕО

12.09.2015   15:26

З моменту підвищення вартості проїзду у громадському транспорті Чернігова жителі міста чекають на анонсовані зміни. Під час квітневих подій, які викликали неабиякий резонанс, перевізники обіцяли підвищити якість обслуговування, а міська влада — поміняти діючу схему міського сполучення, що мало зняти цілу низку проблемних питань. Відтоді минуло трохи більше п’яти місяців. Що змінилося за цей час та чи стали перевезення комфортнішими?

П’ять місяців минуло від резонансного рішення міської ради про підвищення тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті. Тоді керівництво Чернігова заговорило про докорінні зміни у схемі транспортного сполучення. Запевняли, схема розроблена, необхідно внести лише корективи.

П’ять місяців потому під час прес-конференції робоча група, яка працювала над транспортними проблемами, заявляє: «Розроблена у 2013-му році маршрутна сітка — неактуальна. Розрахункова кількість пасажирів не відповідає дійсності, та й тролейбусів, на які робилася ставка, критично не вистачає: потрібно мінімум 112, а в наявності, з гріхом попалам, 72».

Сполучення з мікрорайоном «Астра» в міському управлінні транспорту обіцяють налагодити максимум на початок наступного року, кажуть, практично всі технічні вимоги перевізників та ДАІвців вже виконали. Окрім того, в порядку експерименту, наступного тижня 4-й та 5-й тролейбуси у денний час курсуватимуть неповним маршрутом.

Окрім того міська рада розглядає низку пропозицій щодо можливості придбання вживаних тролейбусів в країнах Євросоюзу. Все це дасть можливість значно зменшити вплив автоперевізників, які, кажуть, геть знахабніли, на ринок послуг.

До речі, у квітні перевізники також обіцяли підвищити якість послуг — щойно вдасться вилізти з боргів. Та ситуація не міняється, кажуть громадські активісти. Допоки нарікання по кожному автобусу чи маршрутці не перетворюються на відповідний акт. Так, тимчасовий виконавець на 27-му маршруті після обстеження взявся прибирати недоліки.

Нині громадські активісти перевірили стан не більше половини транспортних засобів, але роботи тривають. І незабаром перевіряючі підуть по другому колу, аби на власні очі побачити усунення недоліків.

І якщо технічний стан маршруток завдяки постійним перевіркам і покращиться, то ситуація з перевезенням пільговиків навряд чи. Принаймні на таку думку наштовхує слова представників управління транспорту.

То що ж зрештою змінилося? Нової схеми немає, і поки що чекати не ватро. Перевізники як їздили, так і їздять на старих автобусах, як виставляли пільговиків з маршруток, так і продовжують це робити. У міському управлінні транспорту кажуть, що боротися з цим можна — письмовими скаргами на водіїв та кондукторів, адже такі документи можуть стати вагомим фактором під час наступного конкурсу перевізників. А за самою комісією має пильно стежити громада.

Ймовірно, в такому разі міські перевезення стануть комфортнішими.


Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.