ПАТ "Чернігівгаз" вимушено переходить на скорочений робочий тиждень
Працівники ПАТ «Чернігівгаз» з 11 вересня переходять на чотириденний робочий тиждень. Газівники заявляють, що це вимушений крок, адже частина тарифної виручки, яка є основним джерелом оплати праці, з липня місяця блокується державою на спецрахунках «Ощадбанку».

Так, на сьогодні, понад 4,5 млн грн. тарифних коштів ПАТ «Чернігівгаз», які надійшли від споживачів на спецрахунок «Ощадбанку», залишаються нерозподіленими. Така ситуація унеможливлює здійснювати повноцінне ведення господарської діяльності і в тому числі виплату заробітної плати. Через це всі служби, окрім аварійно-диспетчерської, працюватимуть неповний тиждень - з понеділка по четвер.
«Вперше за історію персонал ПАТ «Чернігівгаз» переходить на неповний графік перед опалювальним сезоном. Насамперед, це пов`язано з відсутністю джерел для оплати праці. І від цієї ситуації потерпатимуть не лише наші співробітники. Хочемо поінформувати спільноту, що абонслужби, які до цього повноцінно обслуговували споживачів 4 дні на тиждень, зможуть здійснювати прийом лише 3 дні. А це призведе до збільшення і так немаленьких черг та, звісно, до масового невдоволення і скарг людей», - наголошує голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова.
Крім того, вилучення частини тарифу на розподіл газу унеможливлює планомірну підготовку до опалювального сезону. Фактично це призведе до скорочення планових робіт, неможливості проведення капітальних ремонтів і підприємство буде змушене обмежиться лише поточними ремонтами.
За попередніми даними, в такому режимі компанія працюватиме до 16 жовтня. Якщо ситуація з розподілом коштів зі спецрахунку не виправиться, чотириденний режим роботи триватиме до кінця року.
Наразі середній посадовий оклад працівника ПАТ «Чернігівгаз» дорівнює 2,6 тисячі гривень, що на 41% менше ніж в енергетиці по Чернігівські області, а чотириденка призведе до скорочення заробітної плати приблизно ще на 20%.
Нагадаємо, що ПАТ «Чернігівгаз» неодноразово звертався до Нацкомісії із проханням переглянути тарифи, аби забезпечити покриття фактичних витрат та підняти оплату праці, втім пропозицій були відхилені.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.