Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 липня, 13:07:43

Прокуратурою області оскаржено до суду незаконні рішення Чернігівської міської ради із земельних питань

04.09.2015   07:31

Прокуратурою Чернігівської області до господарського суду заявлено позов до Чернігівської міської ради та одного з автокооперативів міста про визнання недійсними рішень міської ради та договору оренди земельної ділянки.

Так, за результатами вивчення стану законності у сфері земельних відносин установлено, що у жовтні 2013 року Чернігівською міською радою передано в оренду автокооперативу земельну ділянку площею 0,075 га вартістю понад 100 тис. грн. по вул. Любецькій у м. Чернігові для гаражного будівництва.

Однак всупереч вимогам ст. 124, 134 Земельного кодексу України земельну ділянку передано в користування юридичній особі без проведення земельних торгів.

Так, вказаними статтями Земельного кодексу України визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених законом.

Основним завданням запровадження механізму земельних торгів при передачі в користування земель державної чи комунальної форми власності є встановлення найбільшого розміру орендної плати за користування землею, яка надходитиме до відповідного бюджету, оскільки згідно з ст. 138 Земельного кодексу України за результатами проведення аукціону укладається договір оренди земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу плату за користування нею.

Натомість при прийнятті Чернігівською міською радою рішення про надання земельної ділянки в оренду автокооперативу вказану ціль досягнуто не було, а розмір орендної плати встановлено в мінімально можливому розмірі.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір 11:00

Приготовані своїми руками десерти не лише смачні. Такі солодощі можуть бути по-справжньому здоровими та не містити шкідливих або потенційно небезпечних інгредієнтів.

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 10:00

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 2021 року

25 липня - День зубного техніка

25 липня - День зубного техніка 08:50

Свято, що відзначається зуботехніками 25 липня. Щорічне святкування Дня зубного техніка почалося на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

25 липня - День працівників торгівлі

25 липня - День працівників торгівлі 08:30

Завжди і у всі часи його величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини