Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 22:21:35

Прокуратурою області оскаржено до суду незаконні рішення Чернігівської міської ради із земельних питань

04.09.2015   07:31

Прокуратурою Чернігівської області до господарського суду заявлено позов до Чернігівської міської ради та одного з автокооперативів міста про визнання недійсними рішень міської ради та договору оренди земельної ділянки.

Так, за результатами вивчення стану законності у сфері земельних відносин установлено, що у жовтні 2013 року Чернігівською міською радою передано в оренду автокооперативу земельну ділянку площею 0,075 га вартістю понад 100 тис. грн. по вул. Любецькій у м. Чернігові для гаражного будівництва.

Однак всупереч вимогам ст. 124, 134 Земельного кодексу України земельну ділянку передано в користування юридичній особі без проведення земельних торгів.

Так, вказаними статтями Земельного кодексу України визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених законом.

Основним завданням запровадження механізму земельних торгів при передачі в користування земель державної чи комунальної форми власності є встановлення найбільшого розміру орендної плати за користування землею, яка надходитиме до відповідного бюджету, оскільки згідно з ст. 138 Земельного кодексу України за результатами проведення аукціону укладається договір оренди земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу плату за користування нею.

Натомість при прийнятті Чернігівською міською радою рішення про надання земельної ділянки в оренду автокооперативу вказану ціль досягнуто не було, а розмір орендної плати встановлено в мінімально можливому розмірі.

Останні новини Чернігівщини

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.