Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 червня, 02:37:31

Прокуратура вимагає повернення державі частини об'єкта археології вартістю понад 4,7 млн. грн.

03.09.2015   11:48Агенцiя

З метою повернення незаконно переданої у приватну власність земельної ділянки історико-культурного призначення площею 0,14 га прокуратурою області заявлено позов про визнання незаконними та скасування рішень Киселівської сільської ради Чернігівського району, визнання недійсними свідоцтва про право власності та договору дарування.

Установлено, що прийнятим у лютому 2014 рішенням Киселівської сільської ради Чернігівського району в приватну власність фізичній особі передано земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку поблизу річки Снов у с. Кобилянка.

 Зазначене рішення сесії сільської ради суперечить вимогам законодавства, оскільки у власність фізичній особі передано земельну ділянку, яка відноситься до земель історико-культурного призначення та знаходиться в межах пам’ятки археології місцевого значення «Поселення ІІ тис. до н.е., ХІ-ХІІІ ст.», виявленої в 1985 році та нанесеної на відповідні карти землекористування в 1992 році.

 Так, відповідно до ст.ст. 14, 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» археологічна спадщина і земельні ділянки, на яких розташовані пам’ятки (об’єкти) археології повинні перебувати виключно в державній власності.

 Крім того, земельну ділянку передано у власність за землевпорядною документацією, яка не містила передбачених законом погоджень відповідних державних органів.

 Разом з тим набувач земельної ділянки був обізнаний у незаконності отримання її у власність, оскільки за результатами розгляду його звернення щодо погодження землевпорядної документації органом охорони культурної спадщини надано негативний висновок, який до матеріалів землеустрою додано не було. Менш ніж через три тижні після отримання свідоцтва про право власності на земельну ділянку її відчужено іншій фізичній особі за договором дарування.

 Згідно зі звітом про незалежну грошову оцінку об'єкта культурної спадщини вартість частини пам’ятки археології, що знаходиться у межах переданої у власність земельної ділянки, становить понад 4,7 млн. грн.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38

21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.

ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16

21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини