Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 листопада, 13:01:06

Прокуратура вимагає більш тяжких видів покарання для всіх засуджених до штрафу, які його не сплачують

03.09.2015   07:30Агенцiя

Прокуратурою Чернігівської області проведені перевірки додержання вимог Кримінально-виконавчого кодексу України та Закону України «Про виконавче провадження» при виконанні як основного, так і додаткового кримінального покарання у виді штрафу.

Факти невиконання штрафу як основного покарання виявлені майже у всіх районах області. У таких випадках, якщо штраф не сплачується добровільно, закон не передбачає примусового стягнення коштів. Натомість, згідно норм ч. ч. 3, 4 ст. 26 Кримінально-виконавчого кодексу України, в разі несплати засудженим штрафу як основного покарання суд замінює несплачену суму покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.

Разом з тим, прокуратурою встановлені випадки невжиття заходів, передбачених вказаною нормою закону. Виконавчі документи щодо таких осіб судами області неправомірно направлялися до органів державної виконавчої служби та фіскальної служби області для примусового стягнення штрафу. Встановлено й факти незаконного відкриття державними виконавцями за такими документами виконавчих проваджень.

За результатами прокурорського реагування усі такі виконавчі документи з підрозділів державної виконавчої служби області повернуті до відповідних судів.

Загалом за результатами проведених перевірок зареєстровано 1 кримінальне провадження за ч. 1 ст. 389 КК України (ухилення від сплати штрафу), внесено 7 документів прокурорського реагування та направлено до судів області 58 клопотань про заміну засудженим штрафу на інший більш тяжкий вид покарання.

Останні новини Чернігівщини

Вчинив дебош у магазині та втік ховатися у чужу квартиру: поліцейські вгамували агресивного чоловіка і передали його медикам 10:24

Співробітники Чернігівського райуправління поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення зупинили агресивну поведінку чоловіка, який влаштував погром в пивному магазині, а потім вдерся до чужої квартири в сусідній п’ятиповерхівці та зачинився там.

В області перевірятимуть готовність роботи автотранспорту в зимовий період 10:22

Комплекс заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима» буде відбуватися з 01 по 21 грудня 2023 року. Про це інформує Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області.

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 10:20

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

28 листопада - цей день в Україні та в світі

28 листопада - цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 643 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 643 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини