Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:46:07

19 громадських організацій Чернігова отримають фінансову підтримку з бюджету

31.08.2015   08:56

Щорічно кількість громадських організацій, що претендують на допомогу з боку міста, суттєво збільшується. Останніми роками на ці потреби з міського бюджету щорічно виділялося від 800 тисяч до понад 1,5 млн. грн. На думку громадських активістів, ці кошти використовувалися неефективно.

Своє бачення міської програми з підтримки громадських організацій  вони презентували під час зустрічі в дискусійному клубі «Експертна думка», що відбулася за участі громадських активістів, діючих депутатів та потенційних кандидатів у депутати міської ради, представників влади, журналістів місцевих ЗМІ.
 
Організаторами заходу виступив Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень та «Громадське телебачення: Чернігів».
Основне положення нового бачення активістів — визначати громадські організації, яким надаватиметься фінансова підтримка, на конкурсній основі. Претенденти на отримання допомоги повинні представити свій проект, а конкурсна комісія визначити за різними показниками найдостойніших, яким надаватимуться кошти з міського бюджету.

Так, наприклад, представниця Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Ольга Рись зазначила, що більша частина бюджету Програми підтримки громадських організацій м. Чернігова на 2015 рік цього разу виділена єдиній організації — Чернігівському центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних (це 450 254 грн.).
За її словами, сумніву щодо соціальної значимості цієї організації немає, проте сам принцип розподілу коштів між претендентами на допомогу незрозумілий. Проведення конкурсу зняло б це непорозуміння.

Заступник міського голови — начальник фінансового управління Віктор Бистров нагадав, що Програма підтримки громадських організацій м. Чернігова була започаткована у 2006 році. Із року в рік кількість організацій, яким надається фінансова допомога, поступово збільшується.
Наприклад, якщо у 2013 році це було 14 організацій, то у
2015-му — 19. Дійсно, левова частка цих коштів іде на підтримку двох організацій: Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних і Туристично-інформаційного центру. Звичайно, за словами Віктора Бистрова, можна було б створити з них комунальні підприємства, але в якості громадських організацій вони обходяться міському бюджету набагато дешевше. Іншим організаціям в основному виділяються гроші лише на сплату орендної плати та комунальних послуг. 

Пропозиції активістів, що лунали під час зустрічі, заступник міського голови сприйняв дуже позитивно й пообіцяв їх ретельно вивчити. Підтримали ідею громадських активістів і депутати міської ради В’ячеслав Лебідь та Олег Мороз, які вважають, що конкурсний підхід щодо визначення претендентів на фінансову допомогу — досить виважена пропозиція.

Експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик, який залучений до реалізації проекту в якості експерта, під час свого виступу поділився досвідом Івано-Франківська. «В Івано-Франківську, як і в багатьох містах України, тривалий час існувала схожа цільова програма. Декілька років тому міська рада прийняла Положення про конкурс, яке зняло питання щодо процедури розподілу коштів та довіри до такої цільової програми. Щось подібне потрібно запровадити і Чернігову», — зазначив експерт проекту.


"Чернігівські відомості"

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.