Міграційна служба Чернігівщини долучилася до масштабного проекту з надання всебічної безоплатної юридичної допомоги вимушеним переселенцям
УДМС України в Чернігівській області долучилося до участі в реалізації масштабного проекту «Адвокація, правовий захист, заснований на громадських принципах, житлова і непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам і населенню постраждалому в результаті конфлікту в Україні».

Реалізують проект у 20-ти областях України Датська Рада у справах біженців у партнерстві з ВБФ «Право на захист», за фінансової підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Партнером проекту в Чернігівській області стала Громадська організація «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».
Захід передбачає надання всебічної безоплатної юридичної та консультаційної підтримки, адвокатської допомоги, зокрема в національних і міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо їхнього статусу, отримання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно тощо.
Функція міграційної служби у співпраці в проекті – сприяння в інформуванні громадян як безпосередньо, так і через територіальні підрозділи, до яких звертаються вимушені переселенці з вирішення юридичних та інших питань, про діяльність проекту та можливість отримання вимушеним переселенцям фахової безоплатної допомоги.
«Наразі в нашому Управлінні задіяно всі інформаційні ресурси з детальною інформацією про діяльність проекту, роз’ясненнями із зазначенням адреси і номером телефону, куди можуть звертатися по допомогу вимушені переселенці. Інформаційну кампанію проводимо як в обласному апараті, так і в кожному із територіальних підрозділів, а їх – 24. Сподіваюся, що наша участь у здійсненні цього важливого проекту сприятиме насамперед реалізації Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та інших правових актів щодо реалізації прав вимушених переселенців, а також відповідатиме нинішньому курсу держави на реалізацію принципу верховенства права та забезпечення прозорості діяльності органів влади», - зазначила начальник УДМС України в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.
Тож, аби отримати правову чи іншу інформацію щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул. Горького, буд. 57, м. Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії» (0462)612-532.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.