Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 липня, 11:42:54

Зміни в оподаткуванні неприбуткових установ

25.08.2015   15:01Агенцiя

Як повідомила начальник управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Людмила Ключник, з 13 серпня введено в дію новий закон, який покращить умови ведення бізнесу, зокрема Законом України від 17 липня 2015 року N652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» удосконалено регулювання правового статусу та оподаткування неприбуткових організацій.

"В ДПІ у м. Чернігові станом на 01.08.2015 року обслуговуються 1667 неприбуткових підприємств, установ і організацій. Відтепер, відповідно до п.п.14.1.121 п.14.1 ст.14 Кодексу неприбутковими визначаються підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до доданого п.133.4 ст.133 Кодексу", - зазначила Людмила Ключник.
       
Також вона розповіла, що зміни в оподаткуванні неприбуткових установ торкнулися,  зокрема, такого:
  - визначено вимоги для віднесення підприємств, установ та організацій до  неприбуткових (п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу);
  - переглянуто та розширено перелік суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які не є платниками податку на прибуток підприємств (п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 Кодексу);
  - визначено порядок та умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств (доповнення п.133.4 ст.133 Кодексу);
  - встановлено особливості перебування установ та організацій у Реєстрі неприбуткових установ та організацій;
  - передбачено, починаючи з 1 січня 2015 року та на період проведення антитерористичної операції, непроведення коригування, встановленого п.п.140.5.9 п.140.5 ст.140 Кодексу, щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані), зокрема  Збройним Силам України.

Податківець звернула увагу на те, що неприбуткові установи і організації, які внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом №652-VIII, що не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу (п.35 підр.4 р.XX «Перехідні положення» Кодексу).

Відповідно до п.35 підр.4 р.XX «Перехідні положення» Кодексу неприбуткові організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами п.133.4 ст.133 Кодексу, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:39

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечних події, а саме: 1 аварійна ситуація на мережах життєзабезпечення, 1 загибель на водних об’єктах, 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Організатора та учасників озброєної банди засуджено до 8 та 5 років ув’язнення

Організатора та учасників озброєної банди засуджено до 8 та 5 років ув’язнення 11:34

Апеляційним судом відмовлено в задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишено без змін вирок Новозаводського районного суду м. Чернігова, яким визнано винними трьох осіб у організації озброєної банди з метою нападу та заволодіння чужим майном, поєднаному із застосуванням насильства, проникненням у житло, а також у придбанні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу (ч. 4 ст. 187, ст. 257, ч. 1 ст. 263 КК України).

7 тисяч пацієнтів отримали психологічну підтримку на первинному рівні медичної допомоги у Чернігівській області 09:32

24 липня відзначають Міжнародний день турботи про себе. Турбуватися про себе варто не тільки у цей день, а завжди. Це стосується не лише фізичного, а також і ментального здоров’я: відчуттів та емоцій.

Відтепер у місті працює тролейбусний маршрут №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка»

Відтепер у місті працює тролейбусний маршрут №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка» 09:25

23 липня у Чернігові почав курсувати тролейбусний маршрут №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка». Унікальність цього маршруту в тому, що він з'єднав мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Капремонт частин вулиць Стрілецької та Курсанта Єськова почнуть з відновлення мосту через р. Стрижень 09:22

Управління житлово-комунального господарства готове оголосити тендер на виконання капітального ремонту вулиць Стрілецької та Курсанта Єськова. Проєкт складається з двох черг. Роботи стартують вже цього року і почнуть їх з відновлення аварійного мосту через річку Стрижень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини