Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 березня, 00:45:40

Належні умови утримання на гауптвахті навчальнL наразі не забезпечено

20.08.2015   17:59

Під час моніторингового візиту представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина В0946, смт Десна, Козелецький район, Чернігівської області, 17024), який відбувся 18 серпня 2015 року, було здійснено перевірку умов утримання засуджених, узятих під варту та затриманих військовослужбовців гауптвахти Чернігівського зонального відділення Північного територіального управління Військової служби правопорядку.

Представники Секретаріату здійснили огляд загальних й одиночних камер, а також спеціалізованих приміщень та місць (кімнат для проведення короткострокових та тривалих побачень, для проведення медичного огляду; побутового обслуговування, місце для виконання фізичних вправ; прогулянкові камери тощо), під час якого було виявлено їх невідповідність вимогам обладнання гауптвахти, визначеним розділом ІV Інструкції про порядок і умови утримання засуджених, узятих під варту та затриманих військовослужбовців, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 26.09.2013р. № 656.

Зокрема, було виявлено, що загальні камери не обладнані відгородженими санвузлами, відсутні умивальники з проточною гарячою і холодною водою, примусовою механічною вентиляцією з можливістю подачі теплого повітря в холодну пору року. Особливо неприйнятні умови одиночних камер, де відсутнє природне освітлення та належна вентиляція. Представники Секретаріату дійшли висновку, що ці приміщення фактично можна назвати «кам’яним мішком».

Також вони відзначили, що начальник гауптвахти та його підлеглі власними силами намагаються влаштувати належні умови утримання у закладі, що безперечно заслуговує поваги, проте не вирішує проблеми до настання осінньо-зимового періоду. В той же час на 2015 рік Міністерством оборони України не передбачено видатків на капітальний ремонт цієї гауптвахти. 

У зв’язку з цим Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Міністерства оборони України з пропозицією невідкладно вжити заходів для облаштування належних умов утримання засуджених, узятих під варту та затриманих військовослужбовців на гауптвахті Чернігівського зонального відділення Північного територіального управління Військової служби правопорядку.
 

Останні новини Чернігівщини

Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59

Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.

У Чернігові поліція спільно з СБУ перекрили канал незаконного продажу зброї та боєприпасів

У Чернігові поліція спільно з СБУ перекрили канал незаконного продажу зброї та боєприпасів 12:42

У Чернігові поліцейські затримали місцевого мешканця, який налагодив збут автоматичної зброї, боєприпасів та ручних гранат. Зловмиснику загрожує до 7 років позбавлення волі.

Біатлоністки Чернігівщини — бронзові призерки командного заліку чемпіонату України та володарки дев’яти медалей

Біатлоністки Чернігівщини — бронзові призерки командного заліку чемпіонату України та володарки дев’яти медалей 12:36

З 22 до 28 лютого у селі Тисовець Львівської області відбувся чемпіонат України з біатлону серед ДЮСШ та СДЮШОР.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:31

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.