Податківці Чернігова забезпечують доступ до публічної інформації
Прийняття Закону України «Про доступ до публічної інформації» стало важливим кроком у сфері дотримання конституційних прав та свобод людини в Україні. Особливістю доступу до публічної інформації є набуття органами влади більшої відкритості та прозорості для громадян, що значно зменшує можливість зловживань та порушень.
Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Запитувачами публічної інформації відповідно до Закону є фізичні, юридичні особи та об’єднання громадян без статусу юридичної особи.
Доступ до публічної інформації органів державної податкової служби забезпечується шляхом надання інформації за запитами на отримання публічної інформації. Розпорядником такої публічної інформації у тому числі є ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області.
З початку року до інспекції надійшло 42 запити на публічну інформацію: з них – 12 від фізичних осіб та 30 - від юридичних осіб.
За результатами розгляду фахівцями інспекції задоволено 37 запитів заявників. На 5 запитів відмовлено у задоволенні відповідно до ст. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
До інспекції зверталися з питань:
- отримання інформації про загальну суму розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов’язаннями;
- надання копій податкових повідомлень-рішень;
- сум, які нараховані та сплачені платником за певний період тощо.
Відповіді всім заявникам надано вчасно та відповідно до вимог чинного законодавства.
Нагадуємо, що отримати публічну інформацію може кожен бажаючий, надіславши листа-запита за адресою: ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області, вул. Кирпоноса, 28 (на конверті вказувати „Публічна інформація ”) чи зателефонувавши на 652825 у робочий час: з понеділка по четвер - з 9-00 до 18-15 год.; у п’ятницю – з 9-00 до 17-00 год., (перерва з 13-00 до 14-00 годин). Запит від особи на отримання публічної інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:
1) ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
3) підпис і дату.
Відповідь на запит надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту. Інформація на запит надається безкоштовно.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).