Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 06:57:30

Чернігівськими страхувальниками за 7 місяців спрямовано до бюджету понад 776 млн. гривень єдиного соціального внеску

14.08.2015   11:45Агенцiя

За 7 місяців цього року платниками м. Чернігова сплачено до бюджету 776,1 млн. грн. єдиного соціального внеску, За словами начальника відділу адміністрування єдиного соціального внеску ДПІ у м. Чернігові Галини Мушенок це на 47,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Слід зазначити, що суттєвим фактором, який впливає на збільшення надходжень ЄСВ є детенізація доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Станом на початок серпня єдиний внесок у м. Чернігові  сплачує біля 10 тисяч платників. З них понад 3 тисячі юридичних осіб та 7 тисяч фізичних осіб-підприємців.

«За результатами поданої звітності з єдиного внеску за червень поточного року близько 100 чернігівських страхувальників скористалися правом на застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ. Березневі зміни  щодо спрощення застосування даного показника до бази оподаткування єдиним внеском сприяли збільшенню у 10 разів кількості платників, які отримали право зменшити навантаження на фонд оплати праці», - зазначила податківець.
Слід врахувати, що понижуючий коефіцієнт застосовується у разі нарахування: заробітної плати, лікарняних, декретних , як штатним працівникам, так і за сумісництвом, винагороди за цивільно - правовими договорами тощо. 
Варто пам’ятати, що з допомогою коефіцієнта знижують виключно ставки, встановлені ч.5 і абз.2 ч.6 ст.8 Закону про ЄСВ, тобто 36,76-49,7 %, 36,3 %, 45,96 %, 34,7 % (крім грошового забезпечення), 33,2 %.

Також податківець звернула увагу страхувальників на те, що застосувавши понижуючий коефіцієнт ЄСВ та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені строки (не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним періодом), він позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування понижуючого   коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).

«Систематична сплата єдиного соціального внеску - це, насамперед, гарантія виконання державою зобов’язань щодо соціального захисту своїх громадян. Саме ЄСВ забезпечує захист на випадок безробіття, професійних захворювань чи нещасних випадків, достойну пенсію», - додала Галина Мушенок.

ДПІ у м. Чернігові нагадує платникам міста, що 20 серпня закінчується строк сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за липень 2015 року. Потурбуйтеся про своєчасну сплату внеску.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 185 нових випадків COVID-19 19:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 вересня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 18:17

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи 16:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 23 вересня в області щеплено першою та другою дозою 313 584 людини.

У Чернігові привітали машинобудівників 16:22

Напередодні професійного свята — Дня машинобудівника, що традиційно відзначається у четверту неділю вересня, — представників галузі привітали в Чернігівській облдержадміністрації голова ОДА В’ячеслав Чаус та перша заступниця голови облради Ніна Лемеш.

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій 15:58

Дорожники майже закінчили ремонт 25-кілометрової ділянки автошляху Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня, що починається від перехрестя з трасою Р-67 поблизу села Монастирище і проходить по території Лосинівської громади. Згодом фінішує нанесення розмітки, будуть доставлені усі технічні засоби організації та безпеки дорожнього руху. Готовність об'єкту — 98%.