Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 15:06:45

"Стан полігону побутових відходів критичний і може обернутися катастрофою для Чернігова". ВІДЕО

10.08.2015   18:10

Так характеризують ситуацію керівники підприємства, яке орендує полігон. 200 тисяч кубометрів відходів лежать необроблені на території в дванадцять гектарів всупереч усім нормам санітарної і пожежної безпеки. І звичайно, за теперішньої спеки сміття розкладається й отруює повітря.

За коментарем – чому так відбувається – ЧОДТРК "Сівер Центр" звернулося до представників підприємства.

«Два тижні прошу допомогти хоча б розсунути необроблене сміття, розділити його на карти, щоб не почалася пожежа»,- розповідає Сергій Короленко, головний інженер приватного підприємства «Гранпласт», котре десять років як орендує полігон твердих побутових відходів на Масанах у Чернігові.

На полігоні підприємство працює собі в збиток. Щоб платити зарплату робітникам, доводиться відправляти техніку на підробітки. Не вистачає грошей на закупівлю пального, необхідних матеріалів, тому не витримуються й технології обробки відходів.

За технологією відходи треба ділити на так звані карти, щоб до кожної був під’їзд і її можна було локалізувати. Далі сміття слід ущільнювати й пересипати грунтом (шарами: через 2,5 метри відходів – 25 сантиметрів грунту). Зараз цього зробити неспроможні, й на 12 гектарах лежить 200 тисяч кубометрів не ущільнених і не пересипаних відходів.

Щоб вийти з критичної ситуації, представники «Гранпласту» пропонують міській владі підвищити тарифи на утилізацію відходів для організацій. Для населення при цьому тариф згодні залишити старий: 4 гривні 02 копійки за кубометр. Якраз перед записом інтерв’ю керівники готувалися до засідання робочої групи з питань тарифів.

Поки щодо тарифів ведуться переговори – тим часом екологічну ситуацію в Чернігові треба терміново рятувати.

Загалом полігон на Масанах працює з 1961 року й за проектом мав би бути закритий ще 14 років тому. За цей час на ньому накопичилося близько 20-ти тисяч кубометрів відходів.

Останні новини Чернігівщини

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.

Станом на 4 грудня в Україні зафіксовано 13206 нових випадків COVID-19

Станом на 4 грудня в Україні зафіксовано 13206 нових випадків COVID-19 12:01

13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1196 дітей та 200 медпрацівників.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:57

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 03 грудня по 8:00 04 грудня 2021 року

4 грудня – Міжнародний день обіймів

4 грудня – Міжнародний день обіймів 11:56

День обійм — молоде міжнародне свято, яке святкується 4 грудня.

 4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці 11:44

4 грудня відзначається одне з великих церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву – Третя Пречиста.