Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 16:38:47

Вищий спеціалізований суд вже підтвердив законність 4 рішень щодо спірної землі пасовища поблизу села Новоселівка

05.08.2015   15:42Агенцiя

На сьогодні Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі вже 4 рішення за позовами прокуратури в інтересах територіальної громади с. Новоселівка Чернігівського району.

Мова йде про землі єдиного громадського пасовища поблизу цього села, які протягом 2014 року опинились у приватній власності. На захист прав і законних інтересів селян прокуратура Чернігівської області заявила до суду 18 позовів про визнання незаконною передачі таких земельних ділянок у приватну власність. Надалі прокурори, послідовно відстоюючи таку правову позицію, в судах першої та апеляційної інстанцій довели правомірність заявлених позовних вимог.

Тепер більшість рішень за цими позовами не тільки набрали законної сили після того, як апеляційний суд залишив їх без змін, а й реально виконані шляхом скасування державної реєстрації права власності за приватними особами. Таким чином, на сьогодні в розпорядження держави та фактичне користування селян повернуто близько 18 з 20 га цього пасовища.

Разом з тим більшість із тих, кому ця земля виділялася в приватну власність, скористалися своїм правом на подальше оскарження рішень місцевого та апеляційного судів до суду касаційної інстанції.

Першу з таких скарг Вищий спеціалізований суд України розглянув та відхилив у травні, ще три — протягом червня-липня. Загальна площа тих земельних ділянок, щодо яких прийнято ці рішення, майже 5 гектарів.

Розгляд справ цим судом щодо решти земель громадського пасовища триває.

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини