Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 10:54:00

Чверть століття Декларації про державний суверенітет України. ВІДЕО

17.07.2015   08:31Агенцiя

Чверть століття тому парламентська більшість проголосувала за прийняття Декларації про державний суверенітет України, що стало початком здобуття нею Незалежності. У 2015-му році це свято як ніколи актуальне, адже цілісність кордонів нашої держави порушено і на українських землях проливається кров.

16 липня 1990 року Верховна Рада України зробила вирішальний крок до незалежності країни – прийняла Декларацію про державний суверенітет. З нагоди свята у облдержадміністрації відбувся круглий стіл, присвячений історичній значущості цього документу. Декларація про суверенітет України стала фундаментом для будівництва незалежної правової держави та прийняття її власних Конституції та законів.

Уродженці Чернігівщини зробили мало не вирішальний вклад у прийнятті цього історично важливого документу. Серед них легендарний Левко Лук’яненко, а також Тетяна Яхеєва та Сергій Семенець.

Вже через рік після утвердження Декларації 24 серпня 1991 року парламент України нарешті прийняв Акт про незалежність нашої держави .

Боротьба за суверенітет України продовжується і в 2015-му році. Наші бійці намагаються стримати ворога, що зазіхнув на наші землі на Сході та Крим.

Біля Пам’ятного каменю «Борцям за волю України» представники чернігівської громади вшанували пам’ять всіх, хто виборював незалежність України — як тоді, на початку дев’яностих, так і зараз — у 2015-му.


Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.

Володимир Зеленський призначив нового голову Чернігівської ОДА 14:08

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслава Чауса.