Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 02:44:10

Прокуратурою захищаються права громадян у судовому порядку

16.07.2015   22:46

Органами прокуратури області активно захищалися права соціально-незахищених категорій громадян у судовому порядку.

Так, у поточному році в інтересах вказаної категорії громадян подано понад 170 позовів на суму 14,3 млн грн, із них 137 на 12,8 млн грн  - задоволено, на 1,3 млн грн - припинено у зв’язку з добровільним виконанням, решта - перебуває на розгляді.

Водночас інформуємо, що 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, яким внесено суттєві зміни у повноваження прокурора щодо представництва інтересів громадян у суді.

Згідно ч. 2 ст. 23 нового Закону, прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина (громадянина України, іноземця або особи без громадянства) у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист.

Законодавчим актом окреслено виключні категорії громадян, інтереси яких можуть захищатися в суді органами прокуратури – неповнолітні, недієздатні та обмежено дієздатні особи, за умови, що їх законні представники або відповідні державні органи не здійснюють або неналежно здійснюють їх захист.

Разом із тим, починаючи з липня поточного року в державі розпочали функціонування центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) куди можуть звернутися особи, які відносяться до категорії соціально-незахищених  за отриманням правових консультацій та з питань представництва їх інтересів у суді. Ці послуги надаються безоплатно.

На території Чернігівської області створено 3 таких центри:

- Чернігівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Чернігів, проспект Перемоги, 139, каб. 702, 705) - охоплює територію Городнянського, Козелецького, Ріпкинського, Чернігівського районів, міст Чернігів та Славутич;

- Ніжинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8) –  охоплює територію Бобровицького, Борзнянського, Варвинського, Ічнянського, Куликівського, Ніжинського, Носівського, Прилуцького, Срібнянського, Талалаївського районів, міст Ніжин та Прилуки; 

- Менський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Мена, вул. Червона Площа, 9) – охоплює територію Коропського, Корюківського, Менського, Новгород-Сіверського, Семенівського, Сосницького, Щорського районів, місто Новгород-Сіверський.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини