Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 02:24:21

"Мало бути згодними – треба бути активно причетними"

16.07.2015   15:59Агенцiя

Валерій Куліч стосовно Декларацїї про державний суверенітет України.

Два публічні заходи, організовані Чернігівською обласною державною адміністрацією, відбулися сьогодні з нагоди 25-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України. Засідання за «круглим столом» та урочисте покладання квітів до Пам’ятного каменю «Борцям за волю України» зібрали представників влади, наукових кіл, активної громади міста й області.

«Минуло 25 років з того дня, коли виборні представники народу України задекларували її державний суверенітет. Сьогодні ми, народ України, суверенітет захищаємо…. Разом і ті, хто стояв біля витоків державності, і ті, хто боронить її зараз, і ті, хто щоденно працює на користь Батьківщини. Разом ми доведемо: Україна – самостійна, соборна держава», – зокрема, такими слова голова ОДА Валерій Куліч звернувся до чернігівців у мережі facebook

У тому ж ключі, здебільшого, мовили й учасники тематичного «круглого столу». Історики, політики, громадські діячі – учасники творення незалежності України. Професійні дослідники державотворення і представники влади обговорили значення Декларації та шлях до реалізації закладеного у неї змісту. Істориками були проведені певні паралелі, як нагадування-шпаргалка для владців.

Зокрема, обговорюючи пожвавлення розвитку стосунків України із європейською спільнотою, експерти звернули увагу на те, що лише оперативне і безкомпромісне реагування на суспільні виклики дає народу і його державі можливість реалізувати свій потенціал: «Між Декларацією про суверенітет та Актом проголошення незалежності України минуло зовсім небагато, в масштабі державотворення, часу. Та чи була б Україна незалежною, аби представники українського народу із цим зволікали?», – риторично запитав Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського. У свою чергу директор Інституту історії, етнології та правознавства ЧНПУ Олександр Коваленко нагадав про неефективність напівмір у боротьбі за свободу та незалежність: «Центральна Рада лише у Четвертому Універсалі прописала незалежність, а не автономію на тих чи інших умовах. Але тоді, як відомо, було вже пізно».

Присутні на зібранні просвітяни і рухівці, які стояли біля витоків незалежності України, дивляться у майбутнє держави з оптимізмом. «Лише зараз, після Революції гідності, вперше за понад двадцять років у мене є відчуття, що ми живемо вже не на окупованій території», – сказав один із засновників Чернігівського осередку Української екологічної асоціації «Зелений світ», завідувач поліклінічним відділенням – лікар-гематолог Чернігівського обласного Центру радіаційного захисту та оздоровлення населення Іван Осадців.

Представники виконавчої влади погодилися та резюмували: «Незалежність – це не кінцеве благо, а можливість досягнення мети. За радянських часів Чернігівщина мала тільки двох олімпійських призерів не в останню чергу тому, що до збірною не охоче брали українців. А з часу незалежності України олімпійські медалі отримали вже восьмеро наших земляків. Отже можливість розвитку є. Головне тепер – наполегливість у праці», – зазначила нещодавно призначена керівниця департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА Ніна Лемеш.

Це ж стосується і нинішніх реформ у державі. Децентралізація та адміністративно-територіальна реформа це лише інструмент для громади аби досягти того, що їй конкретно потрібно, – переконаний голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.

По завершенні засідання «круглого столу» присутні та всі охочі мешканців міста поклали квіти до Пам’ятного каменю «Борцям за волю України», аби вшанувати тих, хто поклав найдорожче заради суверенітету України.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини