Запобіжні заходи щодо профілактики африканської чуми свиней
За останні місяці на Чернігівщині виявлено кілька осередків захворювання африканської чуми свиней.
З огляду на це, відбулися засідання обласної та районних надзвичайних протиепізоотичних комісій в ході чого затверджено плани заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження даного захворювання.
Території окремих сіл оголошено неблагополучними щодо африканської чуми свиней та встановлено карантинні зони. Робочими групами до складу яких увійшли представники органів влади, рятувальники, ветеринари та правоохоронці, проведено ряд заходів щодо недопущення поширення збудника захворювання.
У зв’язку з цим, рятувальники просять власників господарств та селян, які утримують свиней, дотримуватися наступних заходів безпеки, щоб запобігти хворобі тварин:
- надавайте поголів'я свиней для проведення ветслужбою вакцинацій (проти класичної чуми свиней, пики);
- утримуйте свиней тільки у закритих приміщеннях (сараї, хліви), не вигулюйте їх на території населених пунктів, особливо тих, що розташовані поблизу лісів;
- свиней та приміщення для їх утримання щодекадно обробляйте розчином від комах, постійно ведіть боротьбу з гризунами;
- не завозьте свиней без узгодження з Держветслужбою;
- не використовуйте в раціонах свиней корма тваринного походження, особливо відходи забою диких тварин;
- не допускайте контакту свиней з іншими тваринами;
- про всі випадки захворювання свиней негайно повідомляйте у державні ветеринарні заклади.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.