Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 травня, 13:23:36

Міліція знешкодила у Ріпкинському районі Чернігівщини "самогонно-горілчаний цех"

27.02.2012   15:08

Ця історія сягає своїм корінням більш ніж на десять років назад. Як мовиться, у минуле тисячоліття. Тоді у непримітній садибі в селі за кілька кілометрів від райцентру Ріпки на півночі Чернігівщини гудів, сопів та сходив парою справжній самогонний заводик. Працівникам міліції довелося добряче попрацювати, аби підготувати доказову базу для порушення кримінальної справи проти власників злочинного "підприємства".

Але під час обшуку в оселі отетеріли навіть бувалі міліціонери: вилучені 200 літрів самогону, близько 2300 літрів закваски та «виробниче обладнання» довелося вивозити колгоспною вантажівкою. Тодішня кримінальна справа дійшла до суду, підприємливій господині (адже вона, як було доведено, виготовляла оковиту в таких об'ємах винятково на продаж) «світив» реальний термін позбавлення волі. Однак жінці пощастило, чого не скажеш про її односельців. У державі саме тривали реформи законодавства, і статтю, за якою мали жорстко покарати самогонницю, було декриміналізовано. Отже, навіть понісши відповідальність за новими нормами Закону, жіночка фактично «відбулася легким переляком» порівняно з попередніми сумними перспективами.

Виховного впливу, однак, вистачило на кілька років. Увесь цей час про колишню самогонницю не було чути. Донедавна. Аж поки односельці не почали скаржитися до райвідділу міліції, що вона знову «не колишня». Жадоба до грошей знову взяла у бабці гору над совістю і страхом.

Аналізуючи криміногенну ситуацію на Чернігівщині, за ініціативою  керівництва УМВС України в Чернігівській області було розпочато чергове масштабне відпрацювання на предмет виявлення та знешкодження точок з виготовлення та розповсюдження самогону та сурогатів алкоголю. Скарги жителів Ріпкинщини, також не залишились по за увагою.

 Під час цих заходів поряд з іншими  було прискіпливо задокументовано і дуже активну діяльність колишньої власниці самогонного цеху. Міліціонери відстежили постійну клієнтуру хатньої ґуральні, інтенсивність руху ходоків, тож мали певне уявлення про масштаби відновленого виробництва. Проте життя довело, що вони помилилися: нахабство порушниці закону перевершило усіляку фантазію.

Вивчивши зібрані докази протиправної діяльності, суд видав санкцію на обшук помешкання та господарства, де відбувалася торгівля сурогатами алкоголю. З нею правоохоронці, у супроводі понятих, і завітали надвечір до власниці ґуральні. Жінка не чекала таких гостей. Вона настільки упевнилася у своїй безкарності, що навіть була трохи спантеличена несподіваним візитом міліціонерів й не відразу опанувала себе. Проте за кілька хвилин спокій повернувся до неї. Вона впевнено відповідала на запитання працівників міліції, намагалася все заперечувати, однак опору обшукові не чинила. І речові докази почали знаходитися...

У різних закутках помешкання візитери відшукали де дволітрову пластикову пляшку з оковитою, де дві, а де й невеличкий склад на десяток ємностей. Але чуття підказувало досвідченим правоохоронцям, що то не все: по-перше, у хаті так і не виявили найголовнішого - самогонного апарата; по-друге, обсяги продукту були непереконливі. Десятків зо три літрів готової до продажу оковитої у пластиковій тарі. І все...

- Було стійке враження, що ми, хоч і обнишпорили усю хату, зачепили тільки верхівку айсберга, - розповідає заступник начальника Ріпкинського райвідділу внутрішніх справ з питань громадської безпеки підполковник міліції Анатолій Позняк. - Тому запропонували жінці добровільно відчинити для обшуку інші господарські будівлі, зокрема, гараж. Вона почала переконувати, що там лише синова машина, а ключів у неї взагалі немає. Їй роз'яснили, що міліція, маючи санкцію на обшук всього господарства, не порушить закону, якщо застосує силу для відкриття замкнених дверей або воріт. Жінка збентежилася, ключі раптом знайшлися. А коли ми увійшли до цієї споруди, відразу зрозуміли причину хвилювання господині. Уздовж обох стін вишикувалися 200-літрові пластикові діжки, кілька алюмінієвих бідонів. Всюди була самогонна закваска, де повна ємність, а де й до половини. Тут же ми виявили й самогонні апарати - не один, як передбачали, а цілих два.

Як і понад десятиліття тому, біля подвір'я самогонниці знову загальмувала вантажівка. Іншим транспортом не вдалося б вивезти усе вилучене добро - 1200 літрів самогонної закваски, близько 30 літрів нерозведеного спирту, 35 літрів «домашньої» горілки та обидва самогонні апарати. Кубло «зеленого змія» було знищено.

У відношенні жінки-самогонниці порушено кримінальну справу за ознаками ст. 204 Кримінального кодексу України, яка встановлює відповідальність за незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів (до яких належить і алкоголь), та передбачає багатотисячні штрафи для винних осіб. Сама «героїня» знаходиться на підписці про невиїзд. Ведеться слідство.

Цей факт став черговим наочним доказом того, наскільки міліція Чернігівщини свідома свого прагнення протистояти алкоголізації населення області. Проголошена понад рік тому непримиренна боротьба з незаконним виготовленням та збутом сурогатів алкоголю - як самогону, так і водно-спиртової суміші - не стала якоюсь швидкоплинною кампанією. Навпаки, на вимогу начальника УМВС в області генерал-майора міліції Олександра Михайлика було ретельно досліджено стан справ на цьому напрямку не тільки в кожному районі, а й в усіх без винятку населених пунктах, призначено низку оперативно-профілактичних відпрацювань, забезпечено моніторинг ситуації після їх проведення.

Найбільш грандіозними прикладами успішної роботи міліції у боротьбі з поширенням «зеленого змія» стали викриття та знешкодження самогонного міні-заводу в Ніжині у квітні минулого року (500 літрів готового продукту, 10 кубометрів (!) закваски, «виробнича лінія» з чотирьох самогонних апаратів) та вкрай знахабнілої ґуральні у с. Старий Білоус під Черніговом наприкінці грудня (800 літрів закваски та 6 літрів нерозпроданого самогону, апарат для його виготовлення). Тепер же своє законне місце у цьому ряду посяде і ріпкинський приклад - переконуючи громадян, законослухняних і не дуже, що правоохоронці Чернігівщини від свого не відійдуть, допоки не встановлять і надійно не зафіксують порядок на всій території області.

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.