Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 03:13:23

Хто відповідатиме за спиляні дерева на Болдиних горах?

13.07.2015   07:53Агенцiя

У Чернігові розпочинається черговий будівельний конфлікт в охоронній археологічній зоні. Цього разу – на Болдиних горах, на території унікальної пам’ятки садово-паркового мистецтва, цінного історико-архітектурного комплексу. За адресою: вул. Толстого, 90-а (неподалік від пам’яток національного значення Троїцького монастиря та Антонієвих печер).

Минулого тижня тут було спиляно 22 дерева (тополі, в’язи, клен, сливи). Ордер на видалення зелених насаджень (від 26.06.2015 № 349) підписав Артем Стах, начальник Комунального підприємства «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» Чернігівської міської ради. Термін видалення дерев – негайно. Замовник – громадянин Полікоп А. Я. (архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій Української православної церкви Московського патріархату). Виконавець – ФОП Сушко Іван Васильович. Загальна вартість виконаних робіт – 6500 гривень. В ордері вказувалося, що необхідно видалити 18 дерев, але перестаралися – спиляли 22.

За інформацією місцевих мешканців, частина дерев були кроновані ще кілька років, з них зняли кору і вони засохли.

Журналісти розпочали розслідування інциденту на Болдиних горах. Виявляється архієпископ вирішив тут спорудити собі будинок (готель для гостей).

Чернігівська обласна організація Народного Руху України 6 липня звернулася із запитом на отримання публічної інформації до Леоніда Бурковського, начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, головного Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області. Рухівці вимагали провести відповідне розслідування та надати інформацію і копії документів правомірності видалення зелених насаджень на згаданій земельній ділянці (акт обстеження насаджень, які підлягають видаленню, рішення виконавчого органу міської ради, ордер на видалення зелених насаджень та ін.).

Відповідь надійшла у встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації» строк. Леонід Бурковський повідомив, що Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області проведено перевірку законності знесення зелених насаджень по вул. Толстого, 90-а. Згідно аварійного ордеру «знесенню підлягали 18 дерев породи тополя, клен та сливи, які втратили свої захисні функції та на момент обстеження були у аварійному стані. Проте на місці виявлено крім цих 18 дерев, знесених по ордеру, ще пні самовільно знесених 3 дерев в’язу та 1 дерево сливи», – йдеться у листі-розслідуванні начальника Державної екологічної інспекції.

Хто винен? Леонід Бурковський пише: «Осіб порушників під час перевірки встановити не вдалося. Розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу становить 1675,0 грн». Він також зазначає: «Для встановлення осіб порушників з метою їх притягнення до відповідальності згідно чинного законодавства та подальшого стягнення збитків, матеріали направлені до Чернігівського МВ УМВС України в Чернігівській області».

До речі, документів на правомірність видалення зелених насаджень на згаданій земельній ділянці не надано. Іван Бурковський відповів, що оригінали дозвільних документів знаходяться в КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста».

Обласна організація Народного Руху України залишає за собою право звернутися до правоохоронних органів з метою розслідування неправомірного видалення дерев на Болдиних горах та покарання винних у заподіянні шкоди навколишньому природному середовищу.


Прес-служба Чернігівської обласної організації Народного Руху України
  

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини