Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 05:33:05

Платники ДПІ у м. Чернігові сплатили до місцевого бюджету понад 30 млн.гривень акцизного податку

08.07.2015   12:29

Законом України від 28.12.14 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з січня цього року запроваджено новий місцевий податок - акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо.
 
"З початку року до місцевого бюджету м. Чернігова  надійшло майже 30,2 млн.грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Сплата податку має позитивну динаміку та поступово збільшується: з 3,9 млн.грн. – у лютому поточного року до майже 7,1 млн. грн. – вже в червні",- повідомив завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернігові Віктор Рейко.

Податківець нагадав, що декларації з акцизного податку подаються щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду до контролюючих органів за місцем розташування пунктів продажу підакцизних товарів. Сплачується  податок до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації.

«Акцизний податок є стабільним додатковим джерелом наповнення місцевого бюджету та може бути направлений на потреби мешканців міста. Тому важливо не тільки порозуміння з представниками бізнесу не ігнорувати вимоги  закону, а і активна позиція кожного мешканця Чернігова щодо запобігання незаконному обігу підакцизних товарів та допомога контролюючим органам у своєчасному виявленні таких фактів”, - зазначив Віктор Рейко.

ДПІ у м. Чернігові  звертає увагу платників на зміну мінімальних цін на алкогольні напої. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015р. №426 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008р. №957 в частині  збільшення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Зазначений документ  набирає чинності з 11 липня 2015 року.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 15:24

7 липня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Безпека руху: цьогоріч на автошляхах області облаштують 140 освітлених пішохідних переходів

Безпека руху: цьогоріч на автошляхах області облаштують 140 освітлених пішохідних переходів 15:06

7 липня заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван провів засідання координаційної ради з безпеки дорожнього руху.

За минулу добу зафіксовано 8 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19

За минулу добу зафіксовано 8 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19 14:53

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію станом на 11 годину 8 липня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Поліція Чернігівщини допитує осіб за дорученням колег з іншої області

Поліція Чернігівщини допитує осіб за дорученням колег з іншої області 12:21

8 липня під будівлею Головного управління Нацполіції у Чернігівській області зібралися активісти. Деякі з них викликані на допит у рамках кримінального провадження, яке розслідує поліція іншого регіону.