Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 січня, 16:57:00

Платники ДПІ у м. Чернігові сплатили до місцевого бюджету понад 30 млн.гривень акцизного податку

08.07.2015   12:29

Законом України від 28.12.14 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з січня цього року запроваджено новий місцевий податок - акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо.
 
"З початку року до місцевого бюджету м. Чернігова  надійшло майже 30,2 млн.грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Сплата податку має позитивну динаміку та поступово збільшується: з 3,9 млн.грн. – у лютому поточного року до майже 7,1 млн. грн. – вже в червні",- повідомив завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернігові Віктор Рейко.

Податківець нагадав, що декларації з акцизного податку подаються щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду до контролюючих органів за місцем розташування пунктів продажу підакцизних товарів. Сплачується  податок до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації.

«Акцизний податок є стабільним додатковим джерелом наповнення місцевого бюджету та може бути направлений на потреби мешканців міста. Тому важливо не тільки порозуміння з представниками бізнесу не ігнорувати вимоги  закону, а і активна позиція кожного мешканця Чернігова щодо запобігання незаконному обігу підакцизних товарів та допомога контролюючим органам у своєчасному виявленні таких фактів”, - зазначив Віктор Рейко.

ДПІ у м. Чернігові  звертає увагу платників на зміну мінімальних цін на алкогольні напої. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015р. №426 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008р. №957 в частині  збільшення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Зазначений документ  набирає чинності з 11 липня 2015 року.

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини