Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 06:14:38

Стан роботи по запобіганню і протидії корупції

08.07.2015   08:03Агенцiя

Організація роботи з питань запобігання і протидії корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури.

За результатами проведеної прокуратурою області роботи, у взаємодії з іншими правоохоронними органами, у 1 півріччі 2015 року до суду направлено 17 обвинувальних актів про злочини з ознаками корупції. З них: 10 – за фактом одержання неправомірної вигоди, 6 – щодо заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем та 1 – про підбурення до надання неправомірної вигоди.

За корупційні злочини у сферах освіти, земельних відносин, охорони довкілля та бюджетній системі до кримінальної відповідальності притягнуто 18 осіб. Серед засуджених є: державний службовець, посадова особа органу місцевого самоврядування, працівники територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Державної пенітенціарної служби України, Державної міграційної служби України, офіцер Збройних сил України та 4 співробітники органів внутрішніх справ.

Розмір одержаної посадовцями неправомірної вигоди становив від 1 до 23 тис. грн.

Як приклад, один із сільських голів Чернігівської області, за надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах села, одержав неправомірну вигоду в сумі 1 000 доларів США. На даний час справа розглядається судом.

За направленими у суд обвинувальними актами до реального    покарання – позбавлення  волі засуджено одного з керівників Чернігівського міського відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області (3 роки 6 місяців) та співробітника територіального підрозділу Державтоінспекції  (5 років).

Крім того, протягом 6 місяців поточного року  складено 34 протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, з яких: 23 – працівниками прокуратури, 6 – УМВС, 5 – УСБУ.

Зазначені протоколи складено стосовно 7 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 13 депутатів місцевих рад, 1 державного службовця та 1 працівника пенітенціарної служби.

Найбільше протоколів (25) складено за неповідомлення посадовцями своїх керівників про конфлікт інтересів, який виник під час здійснення службової діяльності, 7 – за несвоєчасне подання декларацій та 2 – порушення обмежень щодо сумісництва.

За результатами їх судового розгляду 26 осіб притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на суму майже 8 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.