Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 жовтня, 03:32:11

Прокуратура судитиметься з міліцією за 59 світлофорів

03.07.2015   15:46Агенцiя

Прокуратура Чернігівської області вимагатиме в суді повернення до комунальної власності м. Чернігова об’єктів соціальної інфраструктури

Прокуратурою Чернігівської області заявлений до суду позов про зобов’язання Міністерства внутрішніх справ України передати до комунальної власності територіальної громади м. Чернігова 59 світлофорних об’єктів, що перебувають на балансі Державного підприємства «Чернігів-Інформ-Ресурси».
 
Позовні вимоги ґрунтуються на матеріалах перевірки Державної фінансової інспекції в області про виявлені порушення законодавства про державну та комунальну власність при експлуатації підприємством технічних засобів регулювання дорожнього руху в м. Чернігові та витрачанні місцевим бюджетом коштів на їх утримання.
 
Адже положеннями Закону України «Про автомобільні дороги» чітко визначено, що всі вулиці і дороги міст, у т.ч. засоби регулювання дорожнього руху, які є невід’ємною частиною вулично-дорожньої мережі, знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю, а тому управління їх функціонуванням та розвитком здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування.

Водночас проведеною ревізією встановлено, що із загального фонду міського бюджету на утримання об’єктів соціальної інфраструктури, що перебувають у державній власності, щороку витрачаються бюджетні кошти у розмірі близько півмільйона гривень.

Відтак, єдиним способом законного управління цими об’єктами є їх передача в комунальну власність міської територіальної громади відповідно до положень Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності».

Дії, необхідні для такої передачі, органом місцевого самоврядування наразі виконано. Проте позитивного рішення не отримано.
Без передачі об’єктів на баланс міської ради їх фінансування за рахунок місцевого бюджету неможливе.

 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 202 нових випадки COVID-19

Виявлено 202 нових випадки COVID-19 16:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 жовтня зафіксовано 202 нових випадки інфікування COVID-19.

Проаналізували готовність області до проведення виборів

Проаналізували готовність області до проведення виборів 12:41

Вибори, які мають відбутися в Україні вже найближчої неділі, відрізняються від попередніх за кількома пунктами. Серед основних — новий виборчий кодекс, нові громади, які вперше обиратимуть своїх депутатів, епідемія коронавірусу, яка значно ускладнює організацію виборчого процесу.

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка 12:18

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури, зобов’язавши одну із сільських рад Ніжинського району вчинити дії щодо реєстрації права власності на будівлю дитячого садка площею 480 кв.м. орієнтовною вартістю 4,2 млн. грн.

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні? 10:51

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки 10:45

21 жовтня в Чернігівській міській раді відбулися торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності.