Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 жовтня, 03:06:18

Прилуцька міська і районна організації Червоного Хреста об’єдналися

03.07.2015   09:25

Допомагати іншим – найпочесніша із місій, які може обрати собі людина. Дарувати тепло, повертати здоров’я, огортати турботою, пропагувати милосердя – ось основні постулати, за якими живуть ті, хто пов’язав свою долю із Товариством Червоного Хреста.

– У нинішньому світі, що стає дедалі жорстокішим, дуже бракує чуйності та уваги до людини. Ми часто стикаємося із фактами нехтування її здоров’ям, гідністю і навіть правом на життя. За таких умов міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця і Товариство Червоного Хреста України як його невід’ємна складова все активніше спрямовують свої зусилля на захист життя й честі особистості, допомогу найбільш незахищеним верствам населення, – сказала голова Правління Прилуцької міської організації Товариства Червоного Хреста Олена Охріменко під час 24-ї звітно-виборчої конференції міської та районної організацій ТЧХ, що відбулася 25 червня.

На неї, окрім членів правління обох структур, були запрошені голова Чернігівської обласної організації ТЧХ Оксана Мудра, голова Ніжинської міської організації Товариства Наталія Саєнко, медики, представники громадських організацій і влади.

На сьогодні Прилуцька міська організація ТЧХ налічує 119 первинних осередків, а районна – 96. Охоплення членством становить 21,9% і 40%, відповідно. У місті перебувають на обліку 1779, а в районі – 920 самотніх громадян похилого віку, які потребують медико-соціальної допомоги і стороннього догляду.

– Прилуцька районна організація Товариства Червоного Хреста тісно співпрацює із сільськими та селищними радами. Особливо хочу відмітити Валентину Харченко (Малківка), Василя Фесика (Мала Дівиця), Миколу Тарасенка (Нова Гребля), Олександра Назарка (Линовиця), Тетяну Дзигало (Сергіївка), Тамару Лукащук (Удайці), Валентину Піддубну (Яблунівка). Це голови, яким дійсно болять чужі біди і які піклуються про людей своїх громад, – наголосила голова Прилуцької районної організації Товариства Лариса Романова.

Найбільш активних учасників червонохресного руху та благодійників відзначила Олена Охріменко:

– Добрими словами ми згадуємо роботу головного лікаря Прилуцького протитуберкульозного диспансеру Тамари Ватрасевич, заступника головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Галини Осадчук, старшої медсестри відділення переливання крові Софії Зінець і багатьох інших. За останні п’ять років допомогу від МО ТЧХ отримали 23025 жителів міста на загальну суму 1 мільйон 294 тисячі 785 гривень 30 копійок. Це було б неможливим без підтримки спонсорів та благодійників, серед яких – Почесний громадянин Прилук, депутат облради Анатолій Мирошниченко, директор гастроному «Центральний» Валентина Колесник, дирекція Прилуцької дослідної станції.

До структури мережі патронажної служби міської організації Товариства входять Центр медико-соціальної допомоги, банк одягу, пункт прокату речей по догляду за хворими.

Один із провідних напрямків роботи ТЧХ – пропаганда донорства крові. На жаль, на сьогодні кількість безоплатних донорів в Україні зменшується, однак ця тенденція не торкнулася Прилук, де із року в рік перевиконуються планові завдання із заготівлі крові. Рішенням президії Правління Чернігівської обласної організації ТЧХ у 2010 році на базі Прилуцької МО Товариства створено Школу передового досвіду з питань донорства крові. В організації та проведенні заходів на честь донорів Прилуцькій МО ТЧХ допомагає Анатолій Мирошниченко, який добре розуміє актуальність розвитку безоплатного донорства. За словами Олени Охріменко, на даний час держава не в змозі в повному обсязі забезпечити почесних донорів пільгами, передбаченими для них законодавством, тому підтримка донорства благодійниками дуже важлива. Товариство Червоного Хреста України реалізує понад 40 проектів та програм, які фінансуються за рахунок добровільних пожертв співвітчизників і міжнародних угод про партнерство. Програми, що діють у Прилуках та районі: «Медико-соціальна підтримка самотніх громадян похилого віку», «Донорство», «Молодь проти туберкульозу та СНІДу», «Програма розвитку молодіжного волонтерського руху», «Надання першої долікарської допомоги» та інші.

Місцеві організації ТЧХ беруть участь у наданні допомоги потерпілим при повенях, пожежах, інших надзвичайних ситуаціях як в Україні, так і за її межами.

Буремні події в Україні змусили багатьох людей полишити свої домівки у Криму, Донецькій та Луганській областях, покинути все нажите роками і перебратися до інших регіонів. Наразі в Прилуках зареєстровано 686 переміщених осіб із тимчасово окупованих територій, а в районі – 404. Усі вони одержують від Червоного Хреста продукти харчування, засоби гігієни, одяг, взуття, постільну білизну. Також місцеві організації ТЧХ надають цим людям психо-соціальну підтримку, організовують для них зустрічі, вітають їх на свята, допомагаючи відволіктися від спогадів про жахіття війни. 24-та звітно-виборча конференція ознаменувалася не тільки доповідями керівників міської та районної організацій, а й об’єднанням цих двох структур в одне ціле. Зібрання проголосувало за створення Прилуцької міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста і обрало її головою Олену Охріменко.

Як розповіла «ВЧ» новообрана голова Прилуцької міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста Олена Охріменко, основною метою об’єднання стало прагнення до покращення якості допомоги жителям району і міста. У міській організації ТЧХ є Центр медико-соціальної допомоги, а в районної була лише кімната медико-соціальної допомоги в селищі Ладан.

Однак два роки тому її довелося закрити, адже Червоному Хресту не надали приміщення. І мешканці району змушені були їздити до Прилук. Відтак, на міську патронажну службу значно зросло навантаження. Нині ж, після об’єднання, обслуговуванням потребуючих допомоги займатимуться і медсестри району.

Розміщуватиметься Прилуцька міськрайонна організація ТЧХ у Прилуках, по вулиці Бособрода, 102.Газета "Відомостя Чернігівщини" № 26 від 01 липня 2015 року

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 202 нових випадки COVID-19

Виявлено 202 нових випадки COVID-19 16:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 жовтня зафіксовано 202 нових випадки інфікування COVID-19.

Проаналізували готовність області до проведення виборів

Проаналізували готовність області до проведення виборів 12:41

Вибори, які мають відбутися в Україні вже найближчої неділі, відрізняються від попередніх за кількома пунктами. Серед основних — новий виборчий кодекс, нові громади, які вперше обиратимуть своїх депутатів, епідемія коронавірусу, яка значно ускладнює організацію виборчого процесу.

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка 12:18

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури, зобов’язавши одну із сільських рад Ніжинського району вчинити дії щодо реєстрації права власності на будівлю дитячого садка площею 480 кв.м. орієнтовною вартістю 4,2 млн. грн.

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні? 10:51

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки 10:45

21 жовтня в Чернігівській міській раді відбулися торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності.