Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 15:54:52

Як створити ОСББ: про це і не тільки у новому посібнику для чернігівців

01.07.2015   07:45Агенцiя

У Чернігові презентували посібник, виданий за ініціативи Сергія Березенка, у якому висвітлені всі нюанси щодо створення та функціонування Об’єднань співвласників багатоповерхових будинків. Сьогодні у сфері житлово-комунального господарства міста є багато труднощів. ЖЕКи вже давно не справляються зі своїми прямими обов’язками з обслуговування будинків.

Тому Сергій Березенко та Рада регіонального розвитку Чернігівщини ініціювали проведення серії круглих столів присвячених питанням функціонування ОСББ. Представники міського активу, юристи, голови ОССБ, чиновники та журналісти обговорюють можливості розвитку ОСББ в Чернігові, перспективи таких об’єднань та важливість їх створення. Видання посібника – результат одного з таких зібрань.

- Рекомендації викладені в посібнику дозволять людям розібратися у всіх тонкощах створення нових ОСББ. Тут детально розписано, що і як потрібно робити. Думаю це видання стане в нагоді для багатьох чернігівців, - поділився своїми враженнями про новий посібник заступник голови ОСББ «Бостон» Іван Лисенко.

За словами Максима Конашевича, голови ОСББ «Реконструкція» ідея видати подібний посібник з’явилася ще у 2006 році. Тоді ініціативна група звернула з відповідною пропозицією до міської ради, але там її благополучно проігнорували. – Нещодавно, ми звернулися до Сергія Березенка та Ради регіонального розвитку області з пропозицією видати такий посібник, і ось, він вже лежить перед нами, - пояснив Максим Конашевич.

Відомо, що з 1 липня вступає в силу новий закон, згідно якого держава, місто чи ЖЕКи вже не матимуть права виділяти кошти на ремонт багатоповерхових будинків. Тобто ремонтувати дахи, ліфти, під’їзди люди будуть за свої кошти. На думку експертів, створення ОСББ суттєво полегшує вирішення цих та інших питань.

Посібник описує три основні кроки до ОСББ: перший крок - створення ОСББ, другий – управління майном, третій – інформація стосовно кредитів які видає Європейський банк реконструкції та розвитку на енергоефективність та енергозбереження.

До слова Сергій Березенко у своїй виборчій програмі приділяє багато уваги питанням реформи сфери ЖКГ. На його думку, реформування ЖКГ має здійснюватися за такими напрямками: створення ринку житлово-комунальних послуг, сприяння роботі в цій сфері підприємств різних форм власності, встановлення чітких стандартів якості комунальних послуг, запровадження енергозберігаючих технологій, розвиток сучасних форм самоорганізації громадян, перш за все, - об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Для цього передбачається формування відповідної законодавчої бази.

Сана Бойко

PR

Останні новини Чернігівщини

ДБР прийшло з обшуками до Чернігівської міськради під час сесії

ДБР прийшло з обшуками до Чернігівської міськради під час сесії 15:38

У Чернігівській міськраді, де 27 січня проходить сесія, Державне бюро розслідувань проводить обшук.

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни 12:00

За матеріалами Служби безпеки України Апеляційний суд Чернігівської області остаточно затвердив рішення про покарання іноземця – мешканця Чернігова за поширення публічних закликів до війни.

Тетянине свято на сцені філармонійного центру

Тетянине свято на сцені філармонійного центру 11:49

Віддані шанувальники творчості артистів Чернігівського обласного філармонійного центру завжди з нетерпінням чекають на 25 січня — Тетянин день.

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє»

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє» 10:45

«Без Крут навіть акт 22 січня був би документом без підпису, бо такі акти мало виголосити. Їх треба чинити…», - Євген Маланюк, письменник, сотник армії УНР

Олена Дмитренко: Критичної загрози немає, але ми маємо бути готові до будь–якого розв’язання ситуації

Олена Дмитренко: Критичної загрози немає, але ми маємо бути готові до будь–якого розв’язання ситуації 10:40

26 січня в Чернігівській облдержадміністрації зібралось чергове засідання Ради оборони області під головуванням голови ОДА В’ячеслава Чауса та голови обласної ради Олени Дмитренко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини