Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 червня, 08:03:24

У полі зору прокурорського нагляду — адаптація правового статусу засуджених в установах виконання покарань до європейських стандартів

01.07.2015   07:40Агенцiя

У рамках здійснення прокурорського нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, прокурор Чернігівської області Віктор Носенко 26 червня відвідав Чернігівську виправну колонію №44 управління ДПтС України в Чернігівській області.

Під час візиту прокурором області перевірено, зокрема, стан впровадження вимог кримінально-виконавчого законодавства щодо адаптації правового статусу засуджених осіб до європейських стандартів.

 

Довідково:

За наслідками виявлених у цьому році прокурорами в установах виконання покарань області порушень на напрямку адаптації до європейських стандартів внесено 6 документів прокурорського реагування, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 3 службові особи установ. Окрім того, розпочато 2 кримінальні провадження за виявленими фактами розтрати в установах ДПтС області бюджетних коштів на суму 50 тис грн у кожному (безпідставного підписання актів прийому виконаних робіт з підключення установ до мережі Інтернет).

На даний час адміністраціями установ виконання покарань ці вимоги в цілому забезпечено.

Зокрема, в усіх установах засудженим надається необхідна інформація про їх права та обов’язки, умови виконання і відбування призначеного судом покарання, а також ознайомлення зі змінами порядку і умов відбування покарань.

Засудженим забезпечено право на звернення з пропозиціями, заявами і скаргами до адміністрації органів і установ виконання покарань, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Європейського суду з прав людини, а також інших відповідних органів влади та міжнародних організацій. Тільки упродовж першого кварталу 2015 року ув’язненими направлено 321 таке звернення (у 2014 році – 1099).

Реалізація прав засуджених на свободу віросповідання здійснюється з дотриманням вимог ст.128 КВК України. Для забезпечення їх релігійних потреб функціонують 7 молитовних кімнат,  2 каплиці, дзвіниця, храм та церква. Будь-яких порушень прав засуджених на віросповідання не допускалось. Звернення з даного приводу не надходили.

Засуджені можуть використовувати своє право на спілкування відповідно до вимог Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань. В установах області функціонує 20 таксофонів та наявні 134 мобільні телефони для забезпечення прав засуджених на телефонні розмови. Працює 6 класів та приміщень для користування глобальною мережею Інтернет, в яких розміщено 15 комп’ютерів. Забезпечено право на листування засуджених з особами, які знаходяться за межами колоній.

В установах виконання покарань області діють 3 державні підприємства та 5 майстерень, де засуджені можуть реалізувати своє право на працю. Умови для залучення засуджених до праці створені на підприємствах Чернігівської виправної колонії №44, Менської виправної колонії №91 та Домницького виправного центру №135. У першу чергу робота пропонується особам, які сплачують аліменти, відшкодовують заподіяні матеріальні збитки та моральну шкоду за рішеннями судів. Фактів незаконного залучення засуджених до оплачуваної праці не допускалось.

У той же час, із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів» від 08.04.2014 спостерігається зменшення кількості охочих бути працевлаштованими, оскільки праця стала правом, а не обов’язком засудженого. За 3 місяці 2015 року працювало 55,4% працездатних засуджених. Задля покращення стану справ із залучення засуджених до оплачуваної праці в установах проводиться профорієнтаційна робота, роз’яснюються норми виробітку, порядок нарахування заробітної плати.

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура виявила порушення під час проведення публічних закупівель

Прокуратура виявила порушення під час проведення публічних закупівель 08:01

Прокуратура Чернігівської області звернулася до суду з позовом, в якому вимагає визнати недійсною додаткову угоду до договору про закупівлю газового палива.

Прилуцька поліція затримала чоловіка, який підозрюється у нанесенні смертельних побої сусідові

Прилуцька поліція затримала чоловіка, який підозрюється у нанесенні смертельних побої сусідові 07:53

Упродовж кількох годин оперативники Прилуцького відділу поліції затримали зловмисника, який в ході раптової сварки спричинив смертельні тілесні ушкодження своєму сусідові.

Підведені підсумки дитячого конкурсу

Підведені підсумки дитячого конкурсу "Безпека в житті – життя в безпеці" 07:45

3 червня на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області відбулось підведення підсумків обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Безпека в житті – життя в безпеці".

4 червня - Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії

4 червня - Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії 07:36

19 серпня 1982 на своїй надзвичайній спеціальній сесії з питання про Палестину Генеральна Асамблея, «будучи приголомшеною величезною кількістю безневинних палестинських і ліванських дітей - жертв актів агресії Ізраїлю», постановила відзначати 4 червня кожного року як Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії.