Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 01:52:49

Знешкодження старих складів отрутохімікатів і порятунок річки Стрижень включно з зеленими зонами на її берегах. ВІДЕО

29.06.2015   11:50Агенцiя

Такі термінові завдання визначили активісти громадської ради при державній екологічній інспекції в області. Ця громадська рада щойно запрацювала в новому складі.

Скандальні забудови з порушенням норм закону, загроза основним зеленим зонам у Чернігові (Ялівщині й Кордівці) і перетворення річки серед міста фактично на стічну канаву – все це можна вважати однією суцільною «проблемою Стрижня». Тож і вирішувати її треба комплексно, вважають учасники громадської ради при державній екологічній інспекції. Рада щойно почала працювати в новому складі і на наступному тижні скликає фахівців-гідробіологів для термінового складання плану дій щодо Стрижня.

Власне, що робити – вже відомо, адже були свого часу розроблені паспорт річки Стрижень і технічні умови її очищення. Але ці документи за останні роки практично не бралися до уваги, а береги Стрижня тим часом забудовувалися.

Отже водночас громадським активістам доводиться і вести боротьбу проти порушень у будівництві, і відновлювати необхідну документацію, і добиватися виділення коштів на необхідні роботи.

Такі ж одночасні заходи потрібні й стосовно ще однієї проблеми: знешкодження непридатних отрутохімікатів. Їх залишається на старих складах в області близько 280 тонн. Свого часу саме активність громадськості сприяла тому, що з обласного бюджету виділили гроші на вивезення більшої частини пестицидів (їх було понад 800 тонн). Але проблема не знята остаточно.

Отже першочергові дії екологів і громадськості з проблем Стрижня і вивезення пестицидів мають бути визначені в середу 1-го липня.


Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

АНОНСИ ПОДІЙ