Знешкодження старих складів отрутохімікатів і порятунок річки Стрижень включно з зеленими зонами на її берегах. ВІДЕО
Такі термінові завдання визначили активісти громадської ради при державній екологічній інспекції в області. Ця громадська рада щойно запрацювала в новому складі.

Скандальні забудови з порушенням норм закону, загроза основним зеленим зонам у Чернігові (Ялівщині й Кордівці) і перетворення річки серед міста фактично на стічну канаву – все це можна вважати однією суцільною «проблемою Стрижня». Тож і вирішувати її треба комплексно, вважають учасники громадської ради при державній екологічній інспекції. Рада щойно почала працювати в новому складі і на наступному тижні скликає фахівців-гідробіологів для термінового складання плану дій щодо Стрижня.
Власне, що робити – вже відомо, адже були свого часу розроблені паспорт річки Стрижень і технічні умови її очищення. Але ці документи за останні роки практично не бралися до уваги, а береги Стрижня тим часом забудовувалися.
Отже водночас громадським активістам доводиться і вести боротьбу проти порушень у будівництві, і відновлювати необхідну документацію, і добиватися виділення коштів на необхідні роботи.
Такі ж одночасні заходи потрібні й стосовно ще однієї проблеми: знешкодження непридатних отрутохімікатів. Їх залишається на старих складах в області близько 280 тонн. Свого часу саме активність громадськості сприяла тому, що з обласного бюджету виділили гроші на вивезення більшої частини пестицидів (їх було понад 800 тонн). Але проблема не знята остаточно.
Отже першочергові дії екологів і громадськості з проблем Стрижня і вивезення пестицидів мають бути визначені в середу 1-го липня.
Останні новини Чернігівщини

У Чернігові стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 17:24
У Чернігові відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття допоможуть не лише тим, хто готується складати іспит у сервісному центрі МВС, а й досвідченим водіям, які хочуть освіжити знання і бути в курсі останніх змін у ПДР. Навчання триває місяць.
Відбулось обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади 17:16
Сьогодні в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено робочу зустріч за участю начальника управління Олександра Кондрашова та голови Деснянської селищної ради Юрія Осташевського, в ході якої обговорено результати державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади за період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

Шанс стати конкурентоспроможними на ринку праці для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни 17:14
Державна служба зайнятості в рамках експериментального проєкту забезпечує безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та людей з інвалідністю, які постраждали через війну.

Доєднуйтеся 19 червня до кампанії на підтримку постраждалих від сексуального насильства в умовах війни 14:10
Сьогодні, 19 червня, стартує інформаційна кампанія до Міжнародного дня протидії сексуальному насильству під час конфлікту. Кампанія ініційована в межах головування України в Глобальному Альянсі із попередження сексуального насильства під час війни (далі - СНПК).
Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59
У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.