В українських лісах всихають дерева
Лісівники, екологи, громадськість б’ють на сполох: в українських лісах всихають дерева – в основному ялина, але також жовтіють й інші. Ця проблема актуальна практично для всієї України, а також всієї Східної Європи – Росії, Білорусі, Польщі, Прибалтики.

Днями спеціалістами Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі було взято участь у роботі комісій по санітарному обстеженні лісових насаджень на території природно-заповідного фонду Коропського лісництва ДП «Борзнянське лісове господарство», з метою призначення санітарно-оздоровчих заходів. О’бєктом обстеження був ландшафтний заказник місцевого значення «Урочище «Загати».
В ході обстеження було встановлено, що в одному з кварталів лісу відбувається масове всихання дерев ялини. Причиною цього може бути те, що останні роки клімат в України змінюється з помірно-континентального на континентальний. Кілька надзвичайно спекотних років з мінімальним рівнем опадів підкосили певною мірою всі види дерев: сохне дуб, сосна. Але найскладніше прийшлося основній лісовій породі — ялині. Температура повітря підвищується, а літо стає посушливішим.
Як наслідок, рівень ґрунтових вод падає. А так як ялина має поверхневу кореневу систему і є тіньовитривалою рослиною, їй просто не вистачає вологи для підживлення і ялина починає всихати. На ослабленому дереві починають рости опеньок та коренева губка, ще більше ослаблюючи його. Згодом на стовбурі заводяться шкідники. Зокрема, небезпечний для ялини короїд-типограф. Комаха швидко плодиться під корою. Таким чином короїд разом із грибами пошкоджують вологотранспортні судини ялини.
Великої шкоди ялині завдають сильні вітри, які розхитують дерева, ослаблюють і підривають коріння. Якщо ялина має 20-30 метрів висоти, то при пориві вітру вона ламається як сірник.
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.