Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 червня, 23:25:47

Рятувальники та освітяни проводять в закладах освіти області “Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності”

23.02.2012   08:14Агенцiя

Навчання дітей правилам безпечної поведінки є невід’ємною частиною виховання підростаючого покоління

Перед початком літніх і зимових канікул в усіх закладах освіти області за участю співробітників МНС та Держтехногенбезпеки проводяться “Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності”.

Під час класно-групових занять, відвідувань дітьми пожежно-технічної виставки УМНС, пожежно-рятувальних підрозділів області доводяться основні вимоги правил безпечної поведінки. Проте, цього року такий захід проводиться позапланово у період з 20 по 27 лютого через те, що в державі спостерігається тривожна ситуація із травмуванням і загибеллю дітей на пожежах. Лише протягом січня в державі виникло понад 4 тис. пожеж, під час яких 13 дітей загинуло, 16 отримали травми та опіки.

Нажаль, і на Чернігівщині не обійшлось без трагічної статистики. 19 лютого у Бахмачі під час пожежі загинув 14-річний юнак. Хлопчина прийшов до своєї тітки, яка винаймала літню кухню у господарів. В цей час жінки не було вдома і Євген поставив грітися електрочайник, а сам ліг відпочити. Проте, старенька електропроводка, що була прокладена з порушеннями вимог пожежної безпеки, не витримала.

Сталося коротке замикання, а так звані “жучки” в електролічильнику замість стандартних запобіжників, в необхідний момент не спрацювали. Рятувальники, що прибули за викликом, в кімнаті літньої кухні на ліжку виявили тіло юнака без ознак життя.

22 лютого на базі Чернігівських міських відділів УМНС та Держтехногенбезпеки в рамках “Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності” відбулись показові заняття із школярами загальноосвітньої школи №36. Рятувальники ознайомили дітей із своєю роботою, технікою та засобами порятунку людей у різноманітних надзвичайних ситуаціях. Пожежна автодрабина, автомобіль пожежно-рятувальний, засоби надання допомоги у екстрених ситуаціях.

Все це у поєднанні з практичними і показовими виступами та розповідями “бувалих” рятувальників було продемонстровано в цікавій для дітей формі. Школяри змогли відчути себе справжніми рятувальниками вдягнувши пожежні каски, тепловидбівні костюми, апарати захисту органів зору і дихання, та потримавши в руках справжнього пожежного ствола.

Сподіваємось, що такі практичні заходи будуть повчальними для підростаючого покоління, адже знаючи основні вимоги та маючи навики поводження в тій чи іншій надзвичайній ситуації, як в ранньому віці, так і в майбутньому, діти не стануть винуватцями їх виникнення і в будь який час зможуть допомогти та захистити і себе, і оточуючих. Тож, тільки спільними зусиллями батьків, рятувальників та освітян можна вирішити основну проблему людства – збереження найціннішого скарбу – життя дітей!


Управління МНС та Управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції 15:28

4 червня по Чернігову та області виявлено 36 нових випадків інфікування Covid-19.

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня 14:43

Відповідна постанова № 435 від 3 червня опублікована на Урядовому порталі.

"Прилуки в часі" 12:36

Прилуки – одне з найдревніших міст України, що розкинулося на мальовничих берегах тихоплинної річки Удай. Воно має багату, славну, героїчну та водночас трагічну історію. Цьогоріч місту виповнюється 935 років.

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня 12:14

3 червня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії 12:06

Обговорити питання порядку денного чергового засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА та інші важливі питання 3 червня зібралися члени президії.