Насіння невідомого походження продавали як елітне
Працівники управління протидії злочинності у сфері економіки УМВС в Чернігівській області викрили підпільний цех з виготовлення фальсифікованого посівного матеріалу з логотипом відомої швейцарської компанії.
В ході проведення заходів з припинення фактів порушення прав інтелектуальної власності під умовною назвою «Чорний Посейдон» оперативники зацікавилися діяльністю комерційної фірми, яка в Бахмачі реалізовувала зі складу насіння, використовуючи торговий знак одного з найбільших європейських виробників ГМО рослин.
Під час перевірки працівники управління протидії злочинності у сфері економіки УМВС в Чернігівській області встановили, що керівник комерційної фірми, будучи приватним підприємцем, всупереч законодавству здійснював незаконне виготовлення та використання товарного знаку на фірмове найменування посівного матеріалу виробника відомої швейцарської компанії.
В орендованому складському приміщенні спритники змішували насіння соняшника невідомого походження з синьою фарбою та невстановленим хімікатом. Після чого насіння фасувалося у мішки з товарними знаками швейцарського виробника і реалізовувалося фермерам під виглядом елітного обробленого.
Під час санкціонованого обшуку оперативники вилучили на складі 411 мішків із вмістом посівного матеріалу з логотипом швейцарської компанії без відповідних документів про його походження, фарбу синього кольору невідомого походження, насіннєвий матеріал, ємності з рідиною невідомого походження та речі, які вказують на виготовлення та фасування вищевказаної продукції в невідповідних умовах з порушенням використання товарного знаку та фірмового найменування.
Загальна сума вилученого становить понад 4 мільйони гривень.
Відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 229 Кримінального кодексу України (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) - караються штрафом від десяти тисяч до п'ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого та з конфіскацією і знищенням відповідної продукції та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувалися для її виготовлення.
Триває досудове розслідування.
Останні новини Чернігівщини
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.
Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22
Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21
Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).
«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17
Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.
У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19
Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.