Інтернет-шахраї пропонували жертвам золото і мобільні телефони
Працівники відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС в Чернігівській області викрили шахраїв, які продавали позолочене срібло за ціною золота, а також торгували неіснуючими мобільними телефонами.
Відділ боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Чернігівській області викрив двох шахраїв, які через Інтернет продавали ювелірні вироби з позолоченого срібла під виглядом золотих. Аби ввести покупця в оману зловмисники впаювали справжні золоті проби.
Зловмисники за допомогою чернігівських ювелірів покривали срібні вироби золотом. Потім ці коштовності продавалися на інтернет-сайтах за заниженими цінами.
Коли передбачалася крупна угода, шахраї відправляли посилку лише після передоплати. В разі більш скромної покупки - відправляли вироби наложеним платежем. На місці клієнт відкривав посилку, бачив золотий виріб з пробою і маркуванням, розплачувався і вважав, що здійснив вигідну покупку. Обман розкривався, коли прикраси потрапляли на очі досвідченому ювеліру чи в ломбард - там покупцеві пояснювали, що він купив позолочене срібло.
Ще однією фішкою шахраїв був продаж дорогих мобільних телефонів із знижками. Намагаючись зекономити, клієнт надсилав гроші і вже чекав на посилку. Але шахраї й не думали пересилати телефон, бо його просто не існувало в природі. Так, троє покупців з Києва, Кіровограда та Черкас втратили майже 20 тисяч гривень.
В ході санкціонованого обшуку за місцем мешкання шахраїв міліцією виявлено та вилучено комп'ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони, позолочене срібло, яке зловмисники реалізовували через Інтернет, кошти, отримані від злочинної діяльності, блокноти з прізвищами, мобільними телефонами та сумами, якими заволоділи фігуранти.
Зловмисники поміщені до ізолятора тимчасового тримання. Їм пред'явлена підозра у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки) - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Нині міліція встановлює півсотні потерпілих від злочинної діяльності фігурантів, які видурили у клієнтів півмільйона гривень.
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.