Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 07:39:24

Як готуються лісівники Чернігівщини до зими

17.06.2015   08:21Агенцiя

На черговому засіданні колегії Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ), яке відбулося 9 червня, в центрі уваги було питання про підсумки роботи підвідомчих підприємств в осінньо-зимовий сезон 2014/15 року та завдання щодо забезпечення стабільної їх діяльності у наступному відповідному періоді.

З доповіддю виступив головний спеціаліст відділу лісових ресурсів облуправління Володимир Кирієнко.

Він зазначив, що підприємства прогнозовано відпрацювали минулий осінньо-зимовий період у штатному режимі. Аварійних ситуацій на виробництві та теплоенергетичному господарстві держлісгоспів у цей час не виявлено.

Основними видами у енергоспоживанні є тирса й відходи переробки, дрова для власного споживання, дизпаливо, бензин, електроенергія, газ та мастила. Високовартісними вважаються дизпаливо, бензин та електроенергія ( ціна на них невпинно зростає).

Для забезпечення стабільної роботи підприємств потрібно фінансово завчасно планувати закупівлю ПММ та ефективно їх використовувати — шляхом технічного переоснащення, переобладнання і модернізації всієї техніки та жорстко контролювати використання ПММ. Необхідно будувати та утримувати у належному стані транспортну мережу і зменшувати транспортний вантажообіг, реалізовуючи лісопродукцію з нижніх складів.

У доповіді відмічалося, що найбільша частка у загальній структурі використання енергоносіїв припадає на тирсу та відходи переробки. У минулому році цей показник склав 32%. Тирса та відходи — найдешевші енергоносії з усіх, які використовуються для опалення. ( Середня ціна по управлінню становить 9,7 грн. за тонну).

Не менш важливим та стратегічним енергоносієм є й дрова паливні. Частка дров паливних для власних потреб у структурі споживання енергоресурсів складає 22%. Середня їх вартість — 64,9 грн. за 1 м3.

Для теплозабезпечення виробничих і адміністративних потреб лісогосподарські підприємства використовують 52 котельні та теплових вузли, у яких розміщено 114 котлів ( 98 — основні, 16 — резервні).

На твердому паливі працює 106 котлів, що становить 96% від загальної кількості. (На природному газі було 11).

У процесі підготовки до осінньо-зимового сезону 2014—2015 р. р. були проведені роботи з обслуговування та ремонту котелень на загальну суму 80,4 тис грн.; встановлено нове теплогенеруюче обладнання на дров'яному паливі та відходах — майже на 1 млн. грн.; встановлено опалювальний котел «Крігер» ( 615,0 тис. грн.) у Остерському держлісгоспі; замінено 717,9 кв.м. столярних виробів у виробничих, побутових та допоміжних приміщень на суму близько 236, 81 тис. грн.; проведено обслуговування та ремонт машино-тракторного парку ( підготовлено 250 од. техніки, витрачено 401,6 тис. грн.); забезпечено працівників зимовим спецодягом та засобами індивідуального захисту на суму 854,42 тис. грн.

Слід додати, що витрати на природний газ зменшились на 42% — з 145, 97 тис. грн. у 2014 році до 84,9 тис. грн. у нинішньому. Газове опалення залишилося лише у Городнянському держлісгоспі.

Володимир Кирієнко наголосив, що заміна газових котлів на твердопаливні залишається одним з пріоритетних та першочергових заходів у підготовці до осінньо-зимового періоду 2015—2016 р.р.

Готуючись до цього сезону, лісгоспи повинні до 10 серпня надати управлінню затверджені плани заходів, а до 10 жовтня — завершити роботи з технічного обслуговування, ремонту і реконструкції в теплоенергетичному та енергосиловому господарствах підприємств. До того ж, до 15 жовтня потрібно виконати комплекс заходів з енергозбереження ; до 1 листопада — відремонтувати дорожньо-будівельну техніку і створити запас ПММ, матеріалів для ремонту лісових доріг та сумішей проти ожеледиці.

Начальник відділу мисливського господарства облуправління Микола Пиріг висвітлив на колегії стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь області.

Зокрема, площа мисливських угідь Чернігівщини становить 2 млн. 789 тис. га і налічується 59 їх користувачів.

У мисливському господарстві зайнято понад 520 працівників, з них — 43 мисливствознавці та 373 єгері.

У 2014 році на охорону і відтворення тваринного світу було витрачено 4 млн. 631 тис. грн.

Останніми роками в регіоні існує проблема з чисельністю лисиць та вовків, внаслідок чого рівень захворювань на сказ як серед диких , так і серед свійських тварин був високий. Сьогодні дуже гостро стоїть і питання щодо захворювання тварин на АЧС.

Микола Пиріг у своєму виступі називав і проблеми та недоліки в роботі. Отож було намічено найближчим часом забезпечити укомплектування єгерської служби, згідно з вимогами ст. 29 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»; постійно організовувати рейдове патрулювання з охорони державного мисливського фонду і перевірки дотримання мисливцями правил полювання та техніки безпеки; проводити постійну роботу з регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин; неухильно виконувати всі заходи по недопущенню розповсюдження АЧС на території області.

Перший заступник начальника ОУЛМГ Юрій Пономаренко розповів про технічне приймання лісокультурних об'єктів.

Навесні було створено 93,2 га лісових плантацій ( це — 120 % виконання завдання весняних робіт і 119% річного). По технічному прийманню стан плантацій оцінено таким чином: 34,6 га (37%) — дуже добрий; 58,6 га (63%) — добрий.

Закладені лісові плантації модрини — у Ніжинському держлісгоспі, клонову с осни звичайної — у Чернігівському та Н. -Сіверському , родинну дуба звичайного — у Прилуцькому, плодово-ягідну — у Городнянському, ліщини — у Корюківському та Ніжинському.

 

 

Микола Тищенко
 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини