Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 листопада, 02:11:59

Голова обласної ради обговорив із профспілками перспективи децентралізації влади

16.06.2015   16:34Агенцiя

Голова обласної ради обговорив із профспілками перспективи децентралізації влади 16 червня голова обласної ради Микола Звєрєв зустрівся з членами президії Федерації профспілкових організацій та профспілкового активу міста Чернігова. Провів засідання голова Федерації профспілкових організацій області Микола Богдан.

Учасники зустрічі обговорили можливості впровадження в дію Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», проекту перспективного плану формування територіальних громад Чернігівської області та методику їх формування.

Микола Зверєв у своєму виступі акцентував увагу на необхідності об'єднання громад, інвентаризації майна, що знаходиться на їх територіях, самостійності розпоряджатися власними коштами, на системі податків, а також на тарифах споживання газу, опалення та електроенергії.

За словами керівника, децентралізація і реформа самоврядування повинні передати владу на місця, бюджети і право громадам в рамках своєї компетенції розпоряджатися власними ресурсами.

- У Чернігівській області визначено пілотні території з метою створення нових адміністративних центрів та самодостатніх громад. При цьому необхідно враховувати, чи спроможна буде громада утримувати себе та виконувати бюджет. Адже освіта, медицина, пожежна безпека, ветеринарна служба повинні бути наближені до людей, а не віддалені, - наголосив голова обласної ради.

Микола Звєрєв також розповів про перспективний план об'єднання територіальних громад. Винкокоми, які будуть створені при місцевих радах, мають приймати відповідальні рішення, землею має розпоряджатися об'єднана громада, оскільки це значні кошти для наповнення місцевого бюджету. Разом з тим, на території об'єднаної громади повинна працювати базова лікарня, де надаватиметься кваліфікована медична допомога. Так само зі школами і дитячими садочками. І для того, щоб людям показати переваги добровільного об'днання, необхідно все це прорахувати, тому і треба затвердити перспективний план. Також необхідно розробити методику на прикладі сильної громади, де в результаті об'єднання її з навколишніми, більш слабкими, вона матиме бюджет, доходи та сучасну соціальну інфраструктуру.

Звертаючись до присутніх, очільник обласної представницької влади наголосив, що область відродиться лише тоді, коли ефективно запрацює економіка та запанує порядок у використанні надр і землі. Цьому сприятиме децентралізація і контроль громад. Іншої альтернативи тут не має.

Перспективний план пропонує створення 59 об'єднаних територіальних громад, 7 з яких вже реально готові до об'єднання і вони послужать прикладом для наслідування, решту ж силувати не треба. Тільки гарні приклади сприятимуть пришвидшенню згуртування громад, - наголосив Микола Звєрєв.

На завершення свого виступу голова обласної ради відповів на численні запитання учасників зустрічі, більшість із яких стосувалися медицини, освіти, адміністративно-територіальної реформи та інших проблемних питань життєдіяльності краю.

Останні новини Чернігівщини

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи 16:22

Підібрати надійний смартфон “на кожен день” зараз дуже складно.

Виявлено 398 нових випадків COVID-19

Виявлено 398 нових випадків COVID-19 16:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 листопада в області зафіксовано 398 нових випадків COVID-19.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до "Клубу книгомандрівників" 15:47

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського стартував новий літературно-мистецький проект «Клуб книгомандрівників». Це інтерв’ю з відомими чернігівцями про літературу та книги в їхньому житті.

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності 15:30

Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик 15:21

Вночі до поліції зателефонувала 52-річна мешканка Чернігова та повідомила, що на неї з ножем напав невідомий чоловік.