Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 09:43:11

Голова обласної ради обговорив із профспілками перспективи децентралізації влади

16.06.2015   16:34Агенцiя

Голова обласної ради обговорив із профспілками перспективи децентралізації влади 16 червня голова обласної ради Микола Звєрєв зустрівся з членами президії Федерації профспілкових організацій та профспілкового активу міста Чернігова. Провів засідання голова Федерації профспілкових організацій області Микола Богдан.

Учасники зустрічі обговорили можливості впровадження в дію Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», проекту перспективного плану формування територіальних громад Чернігівської області та методику їх формування.

Микола Зверєв у своєму виступі акцентував увагу на необхідності об'єднання громад, інвентаризації майна, що знаходиться на їх територіях, самостійності розпоряджатися власними коштами, на системі податків, а також на тарифах споживання газу, опалення та електроенергії.

За словами керівника, децентралізація і реформа самоврядування повинні передати владу на місця, бюджети і право громадам в рамках своєї компетенції розпоряджатися власними ресурсами.

- У Чернігівській області визначено пілотні території з метою створення нових адміністративних центрів та самодостатніх громад. При цьому необхідно враховувати, чи спроможна буде громада утримувати себе та виконувати бюджет. Адже освіта, медицина, пожежна безпека, ветеринарна служба повинні бути наближені до людей, а не віддалені, - наголосив голова обласної ради.

Микола Звєрєв також розповів про перспективний план об'єднання територіальних громад. Винкокоми, які будуть створені при місцевих радах, мають приймати відповідальні рішення, землею має розпоряджатися об'єднана громада, оскільки це значні кошти для наповнення місцевого бюджету. Разом з тим, на території об'єднаної громади повинна працювати базова лікарня, де надаватиметься кваліфікована медична допомога. Так само зі школами і дитячими садочками. І для того, щоб людям показати переваги добровільного об'днання, необхідно все це прорахувати, тому і треба затвердити перспективний план. Також необхідно розробити методику на прикладі сильної громади, де в результаті об'єднання її з навколишніми, більш слабкими, вона матиме бюджет, доходи та сучасну соціальну інфраструктуру.

Звертаючись до присутніх, очільник обласної представницької влади наголосив, що область відродиться лише тоді, коли ефективно запрацює економіка та запанує порядок у використанні надр і землі. Цьому сприятиме децентралізація і контроль громад. Іншої альтернативи тут не має.

Перспективний план пропонує створення 59 об'єднаних територіальних громад, 7 з яких вже реально готові до об'єднання і вони послужать прикладом для наслідування, решту ж силувати не треба. Тільки гарні приклади сприятимуть пришвидшенню згуртування громад, - наголосив Микола Звєрєв.

На завершення свого виступу голова обласної ради відповів на численні запитання учасників зустрічі, більшість із яких стосувалися медицини, освіти, адміністративно-територіальної реформи та інших проблемних питань життєдіяльності краю.

Останні новини Чернігівщини

Професіографічна екскурсія у музеї. Цього разу – про гончарство

Професіографічна екскурсія у музеї. Цього разу – про гончарство 09:43

Днями професіографічну екскурсію в історичному музеї ім. В.В.Тарновського провели для учнів з вадами слуху навчально-реабілітаційного центру №1 фахівці Чернігівського обласного центру зайнятості.

Владислав Атрошенко: від справедливого розподілу коштів держбюджету-2020 залежить розвиток Чернігова

Владислав Атрошенко: від справедливого розподілу коштів держбюджету-2020 залежить розвиток Чернігова 09:37

13 листопада Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко взяв участь у прес-брифінгу на тему: «Бюджет 2020 – це згортання децентралізації. Як вижити громадам?». Цей захід проводився Асоціацією міст України в Українському кризовому медіа-центрі.

Андрій Прокопенко зібрав голів об’єднаних територіальних громад

Андрій Прокопенко зібрав голів об’єднаних територіальних громад 09:04

Очільник Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів робочу зустріч з головами об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 13 листопада до 8:00 14 листопада 2019 року.

Чернігівські військові випробовували зенітні керовані ракети

Чернігівські військові випробовували зенітні керовані ракети 08:34

Чернігівські фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки на Державному випробувальному полігоні “Ягорлик”, що на Херсонщині, провели випробування зенітних керованих ракет 9М83 та 9В55К(Р), що використовуються в зенітних ракетних комплексах С-300-В1 та С-300 ПС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини