Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 21:42:11

Голова обласної ради обговорив із профспілками перспективи децентралізації влади

16.06.2015   16:34Агенцiя

Голова обласної ради обговорив із профспілками перспективи децентралізації влади 16 червня голова обласної ради Микола Звєрєв зустрівся з членами президії Федерації профспілкових організацій та профспілкового активу міста Чернігова. Провів засідання голова Федерації профспілкових організацій області Микола Богдан.

Учасники зустрічі обговорили можливості впровадження в дію Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», проекту перспективного плану формування територіальних громад Чернігівської області та методику їх формування.

Микола Зверєв у своєму виступі акцентував увагу на необхідності об'єднання громад, інвентаризації майна, що знаходиться на їх територіях, самостійності розпоряджатися власними коштами, на системі податків, а також на тарифах споживання газу, опалення та електроенергії.

За словами керівника, децентралізація і реформа самоврядування повинні передати владу на місця, бюджети і право громадам в рамках своєї компетенції розпоряджатися власними ресурсами.

- У Чернігівській області визначено пілотні території з метою створення нових адміністративних центрів та самодостатніх громад. При цьому необхідно враховувати, чи спроможна буде громада утримувати себе та виконувати бюджет. Адже освіта, медицина, пожежна безпека, ветеринарна служба повинні бути наближені до людей, а не віддалені, - наголосив голова обласної ради.

Микола Звєрєв також розповів про перспективний план об'єднання територіальних громад. Винкокоми, які будуть створені при місцевих радах, мають приймати відповідальні рішення, землею має розпоряджатися об'єднана громада, оскільки це значні кошти для наповнення місцевого бюджету. Разом з тим, на території об'єднаної громади повинна працювати базова лікарня, де надаватиметься кваліфікована медична допомога. Так само зі школами і дитячими садочками. І для того, щоб людям показати переваги добровільного об'днання, необхідно все це прорахувати, тому і треба затвердити перспективний план. Також необхідно розробити методику на прикладі сильної громади, де в результаті об'єднання її з навколишніми, більш слабкими, вона матиме бюджет, доходи та сучасну соціальну інфраструктуру.

Звертаючись до присутніх, очільник обласної представницької влади наголосив, що область відродиться лише тоді, коли ефективно запрацює економіка та запанує порядок у використанні надр і землі. Цьому сприятиме децентралізація і контроль громад. Іншої альтернативи тут не має.

Перспективний план пропонує створення 59 об'єднаних територіальних громад, 7 з яких вже реально готові до об'єднання і вони послужать прикладом для наслідування, решту ж силувати не треба. Тільки гарні приклади сприятимуть пришвидшенню згуртування громад, - наголосив Микола Звєрєв.

На завершення свого виступу голова обласної ради відповів на численні запитання учасників зустрічі, більшість із яких стосувалися медицини, освіти, адміністративно-територіальної реформи та інших проблемних питань життєдіяльності краю.

Останні новини Чернігівщини

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль 17:48

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.

Про публічні фінанси

Про публічні фінанси 17:28

Бюджетні кошти в радах громад - як формуються та витрачаються - перебували в центрі уваги під час друго заняття семінару "Організація роботи територіальної громади", що призначається для старост, депутатів та працівників апарату Михайло Коцюбинської седищної ради.

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин 17:14

Судитимуть учасників злочинних угруповань, у яких вилучили понад 170 кг психотропних та наркотичних речовин.

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 березня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт 16:59

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам та територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини