Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 19:55:59

Забудова Стрижня відбулася за потурання екологів та Державного управління охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини

13.06.2015   18:22

Візит до Чернігова 04.06.2015 міністра екології та природних ресурсів України І. Шевченко відзначився обговоренням проблеми забудови берега р. Стрижень.

Водночас всі підняті питання вже були у полі зору органів прокуратури області ще з часів відведення земельної ділянки управлінню капітального будівництва Чернігівської міської ради та ПП «Геліодор» під забудову.
 
Встановлено, що прийнятими Чернігівською міською радою 12.04.2005 та 16.09.2010 рішеннями, якими вищевказаним підприємствам у користування надано земельні ділянки площею 1,7 га для будівництва групи житлових будинків з об’єктами соціального призначення біля р. Стрижень, грубо порушено вимоги земельного та екологічного законодавства.
 
Зазначені факти стали підставою для звернення прокурора до суду з вимогами повернути земельну ділянку. Для дачі пояснень прокурор залучав посадовців вищезазначених контролюючих органів як спеціалістів під час розгляду справи.
 
Через непослідовну та пасивну позицію цих органів вимоги прокурора не були підтримані судами вищих інстанцій.
 
Підставою для відмови прокурору у позові про надання земельної ділянки управлінню капітального будівництва міськради, підрядником по забудові якої виступило ТОВ «Житлобудсервіс», став виданий вже після її відведення висновок Держуправління охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини, яким забудові р. Стрижень фактично надано «зелене світло».
 
За фактом самовільного зайняття земельної ділянки ТОВ «Житлобудсервіс» прокуратурою міста розпочато кримінальне провадження, досудове розслідування по якому триває.
 
Таким чином, органами прокуратури за власної ініціативи вжито вичерпних заходів до усунення порушень земельного та природоохоронного законодавства, які за потурання органів екології не знайшли підтримки у суді.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 178 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 178 нових випадків COVID-19 19:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 20 жовтня в області зафіксовано 178 нових випадків COVID-19. Зокрема 118 — у Чернігівському районі (в тому числі 69 — у Чернігові), 54 — у Ніжинському, по 2 — у Новгород-Сіверському, Корюківському та Прилуцькому районах. 76 захворілих госпіталізовані

Чернігівська область залишається в «помаранчевій» зоні. Поки що

Чернігівська область залишається в «помаранчевій» зоні. Поки що 19:45

Таке рішення прийняла сьогодні Державна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у засіданні взяли заступники голови ОДА Дмитро Синенко та Жанна Шерстюк.

Через перекриття руху на вул. Івана Мазепи в роботу громадського транспорту вносяться тимчасові зміни

Через перекриття руху на вул. Івана Мазепи в роботу громадського транспорту вносяться тимчасові зміни 19:15

На період проведення ремонтних робіт, під час перекриття руху автотранспорту в м. Чернігові на ділянці вул. Івана Мазепи від Площі Перемоги до вул. Музичної з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня (схема додається), вносяться наступні тимчасові зміни в роботу громадського транспорту м. Чернігова:

Початок осінніх канікул у школах Чернігова - з 25 жовтня

Початок осінніх канікул у школах Чернігова - з 25 жовтня 19:08

На виконання доручення чернігівського міського голови управління освіти міської ради проводило опитування серед батьків учнів закладів загальної середньої освіти Чернігова щодо дати осінніх канікул.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 17:29

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини