За фактом несанкціонованого відкриття шахтного водоскиду р. Стрижень, внаслідок чого відбулося значне виснаження водного джерела, зареєстровано кримінальне провадження
За фактом несанкціонованого витоку води із річки Стрижень 08.06.2015 зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України, - «Порушення правил охорони водних об’єктів».
Встановлено, що товариством «Будівельна компанія «Пересувна механізована колона №55» за договором підряду із управлінням міськради у поточному році розпочато роботи на об’єкті «Розчищення русла річки Стрижень на ділянці від проспекту Перемоги до вул. Г. Полуботка». Для здійснення вказаних робіт понижено рівень води, що відповідало допустимим нормативам. Разом з тим, 08.06.2015 при здійсненні робіт будівельною організацією встановлено, що рівень води був значно нижчий необхідних показників.
Оглядом місця події встановлено проведення несанкціонованого відкриття шахтного водоскиду р. Стрижень на ділянці біля затону р. Десна невстановленими особами. В результаті більшість води р. Стрижень витекло у р. Десна. Вказаними діями екологічному стану річки, зокрема флорі і фауні, мікроклімату водного об’єкту нанесено значну шкоду.
Триває досудове розслідування. Розмір збитків буде встановлено за результатами проведення експертизи.
Процесуальне керівництво за станом досудового розслідування забезпечується прокуратурою міста. Стан слідства перебуває на контролі у прокуратурі області.
Додатково:
Прокуратура міста Чернігова запрошує дати свідчення очевидців правопорушення
Якщо Ви стали свідком даної події чи володієте будь-якою інформацією щодо осіб, які вчинили дане правопорушення, просимо Вас звернутися до приймальні прокуратури міста Чернігова (за адресою вул. Шевченка 1) упродовж робочого дня з понеділка по п’ятницю або зателефонувати за номером 77-45-38.
Останні новини Чернігівщини
Поліція працює на місці ДТП у Ніжинському районі 10:40
Сьогодні ввечері до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автодорозі поблизу села Лихачів Ніжинського району.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 11 осіб постраждали.
8 січня: цей день в Україні і світі 08:31
День 1415 Російська агресія - Day 1415 Russian aggression
Увага! Погіршення погодних умов! 18:25
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.
Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19
Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.