Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 грудня, 03:57:24

При невиплаті заробітної плати соціально незахищеним громадянам їх права в суді захищає прокурор

11.06.2015   09:26

Згідно даних управління економіки міськради, станом на 28.05.2015 загальна сума заборгованості із заробітної плати по м. Чернігову зросла до 13 млн грн, що майже на 20% більше у порівнянні з минулим роком.

Заборгованість на економічно активних підприємствах міста складає 7,8 тис. грн. Найбільший борг перед працівниками мають: ПАТ «ЧеЗаРа», ПАТ «Хімтекстильмаш», ДП «Чернігівський науково-дослідний інститут землеустрою», Чернігівське УТОС, ДП «Чернігівська МК ПАТ «Київсільелектро».
 
Конституцією України гарантовано право на працю та своєчасне отримання винагороди за неї, але досить часто роботодавцями з різних причин норма закону в частині своєчасної виплати заробітної плати не виконується.
 
Діючим законодавством прокурору надано право звертатися до суду в інтересах громадян, які не спроможні самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через фізичний стан, недосягнення  повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.
 
Прокуратурою м. Чернігова упродовж поточного року в інтересах соціально незахищених громадян до місцевих судів загальної юрисдикції подано 26 заяв в порядку наказного провадження про стягнення  заборгованості з виплати заробітної плати на суму 314 тис. грн.
 
Так, в інтересах громадян подано 12 заяв про видачу судового наказу до ПАТ «ЧеЗаРа» на суму 105 тис. грн, 12 заяв до ДП «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» на суму 196 тис. грн, 1 заяву до ПП «Смітенерго» на суму 12 тис. грн та 1 заяву до ПАТ «Ритм» на суму 1 тис. грн.
 
25 заяв про видачу судових наказів судами розглянуто та задоволено, 1 заява перебуває в провадженні суду.
 
У випадках, коли підприємство не виконує вимоги судового наказу добровільно, стягненням заборгованості займаються органи державної виконавчої служби. Ці питання постійно знаходяться на контролі прокуратури до здійснення виплат.
 
Громадяни, які не спроможні самостійно захистити свої права на своєчасне отримання заробітної плати можуть звернутися до прокуратури із заявою про вжиття заходів представницького характеру. До заяви необхідно додати копії трудової книжки, паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також довідку з підприємства про суму заборгованості (у разі наявності) та документи, що підтверджують неможливість самостійно звернутися до суду.
 
З відповідними заявами громадяни можуть звертатися до приймальні прокуратури м. Чернігова за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 1. Прийом громадян здійснюється з понеділка по п’ятницю з 09.00 год. до 18.00.

Останні новини Чернігівщини

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку

В чернігівському Пункті Незламності малеча долучилась до конкурсу малюнку "Я у безпеці з МВС" 15:35

Сьогодні один із чернігівських Пунктів Незламності став осередком не тільки тепла та світла, але й творчості та навчання.

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини  у листопаді 2022 року

Майже 1,8 мільярди гривень отримали бюджети Чернігівщини у листопаді 2022 року 14:43

У листопаді поточного року платниками податків Чернігівської області сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 1,8 млрд грн податків та зборів, що на 27,6 відс. або на 384 млн грн більше, ніж у листопаді минулого року.

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство

АМУ: рішення суду щодо Атрошенка нівелює антикорупційне законодавство 14:41

Відсторонення міського голови Чернігова Владислава Атрошенка від посади за рішенням суду - безпрецедентний випадок в історії незалежної Україні, який носить політичний характер і несе загрозу місцевому самоврядуванню, демократії та правам всіх громадян України. З такою заявою виступило правління Асоціації міст України

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників

За 11 місяців у Чернігівській області працевлаштувлися більше 8 тисяч працівників 14:36

Саме стільки громадян області забезпечено роботою, з них близько 700 оперативно, до набуття статусу безробітного.

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину

Архітектор з Чилі допомагатиме відновлювати Чернігівщину 10:23

Перспективи співпраці щодо відбудови Чернігівської області обговорили сьогодні на онлайн-зустрічі перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем та чилійський архітектор Крістіан Віттіг. Участь у зустрічі також взяли представники профільних структурних підрозділів ОВА.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини