За втручання прокуратури Ніжинською міською радою знято з порядку денного сесії питання будівництва у міському парку ім. Шевченка
Об’єкти містобудування на території міського парку в Ніжині, про перспективу зведення яких попереджали громадські активісти, споруджуватись на даний час не будуть.
![](/uploads/9910-m.jpg)
Ніжинська міжрайонна прокуратура, вивчивши питання законності такої забудови, прийшла до висновку, що проект рішення Ніжинської міської ради про погодження містобудівного розрахунку (обґрунтування) на реконструкцію парку та надання згоди підприємству-претенденту на будівництво об’єктів містобудування є таким, що суперечить нормам діючого законодавства.
Зокрема, спорудження нових будівель на місці вже існуючих об’єктів соціальної рекреації призведе до знищення останніх, в результаті чого припиниться і право власності на них територіальної громади міста. Власником нових об’єктів містобудування буде вже не Ніжинська міська рада, а підприємство-замовник будівництва. Таким чином Ніжинській міській раді, як власнику майна територіальної громади, будуть завдані збитки.
Також ст.ст. 1 та 2 Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» заборонено ліквідацію та руйнування об’єктів стаціонарної рекреації, розташованих на земельних ділянках зелених зон і зелених насаджень.
Підприємство-орендар парку, яке й хоче збудувати нові об’єкти на його території, отримувало право оренди не для будівництва, а для, зокрема, обслуговування та експлуатації вже існуючих споруд. Чинне законодавство України передбачає можливість забудови земельної ділянки виключно в тому випадку, якщо вона надана для будівництва, як специфічного виду її використання.
Крім того, ч. 3 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» заборонено надання юридичним і фізичним особам земельних ділянок для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону. Така містобудівна документація відсутня.
Встановлена наявність низки й інших фактів, які унеможливлюють прийняття законного рішення.
Для запобігання прийняттю рішення, яке не тільки порушувало б законодавство, а й могло спричинити громадський протест, прокуратура звернулась до міської ради з листом, у якому роз’яснила ситуацію з правової точки зору.
Зваживши на доводи, Ніжинська міська рада під час остаточного затвердження порядку денного 68 сесії зняла проект рішення з розгляду. Про це міжрайонному прокурору повідомив міський голова у офіційному листі-відповіді.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.