Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 20:49:38

Чернігову потрібно розвивати велосипедну інфраструктуру

09.06.2015   16:28

У нашому місті катастрофічно не вистачає велосипедних доріжок, немає зручних з’їздів з тротуарів. Словом сьогодні Чернігів непридатний для їзди на велосипеді. Проте влада Чернігова не поспішає відстоювати інтереси місцевих велосипедистів.

Тим не менше, активісти роблять все можливе, аби ситуація докорінно змінилась. У 2014 році представники найпотужнішої міської велоспільноти «Лайба» спільно з ГО «Простір злагоди» та Архітектурною майстернею комплексного проектування Вільяма Жігінаса розробили концепцію розвитку велоінфраструктури міста. За кращими європейськими зразками. «Сьогодні в Європі є всі умови для велосипедистів.

Окремі вело доріжки, на які суворо заборонений в’їзд автомобілів, зручні заїзди на бордюри, якими охоче користуються не лише велосипедисти, але й люди з обмеженими можливостями, мами з колясками. Крім того, загальноприйнятою є практика заборони в’їзду автомобілів до місць, де знаходять історичні чи архітектурні пам’ятки. Тому, що проїзд автомобілів, особливо фур може спричинити руйнування багатолітніх будівель. У такі місця хід дозволений або на велосипедах, або пішки, що, на мою думку, цілком логічно. Ми хочемо, аби й у Чернігові були подібні умови. Розробили відповідну концепцію, але справа з реалізацією просувається дуже повільно», - розповів нам Максим Цирулін, керівник велоспільноти «Лайба».

Активісти звернулися до голови Ради регіонального розвитку Чернігівщини Сергія Березенка з проханням посприяти з реалізацією пілотного проекту по будівництву велодоріжок. Там обіцяли допомогти. Велике, як відомо, починається з малого. Можливо такий маленький крок згодом дозволить Чернігову стати справжнім Європейським містом, яким не буде соромно пересуватись на велосипеді.

За словами активістів досі їм вдалося досягнути певних успіхів. Для прикладу, якщо раніше у Чернігові було всього 6 велосипедних стоянок, то сьогодні їх 56. Хлопці на голому ентузіазмі знайшли інвесторів, зробили добру справу. Утім і ця кількість не покриває усіх потреб вело любителів міста. Концепція розвитку велоінфраструктури розроблена, але для її втілення необхідно затвердити відповідну програму, виділити кошти. З цим місцеві чиновники чомусь зволікають.

Сана Бойко

PR

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбувся «Діалог з громадами» за участю міністра соцполітики 15:44

Днями в Чернігові працював міністр соціальної політики, сімʼї та єдності Денис Улютін. Разом із командою Мінсоцполітики, начальником ОВА В’ячеславом Чаусом, його заступниками, головою обласної ради Оленою Дмитренко, очільником МВА Дмитром Брижинським і представниками від ТГ області взяв участь у зустрічі «Діалог із громадами» на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Поліція Чернігівщини викрила посадовицю лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 4 мільйона гривень 15:12

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрили директорку однієї з лікарень у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків державі на понад 4 мільйона гривень.

Керівника Ніжинського драмтеатру нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня 14:40

З нагоди Міжнародного дня театру генерального директора-художнього керівника Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М.Коцюбинського Юрія Муквича нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки та високу професійну майстерність.

Ветеранська спільнота області визначилася з кандидатом до складу Ради ветеранів війни при Мінветеранів 14:19

У Раді ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів Чернігівщину представлятиме Денис Мостович – ветеран з Корюківки, який наразі займається підприємницькою та активною громадською діяльністю.

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього»

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього» 12:29

27 березня у мейкерському просторі Peremoha Lab при Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся медіа-день, під час якого студенти та студентки політехніки презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини