Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 листопада, 13:16:19

Прокурор Чернігівської області відвідав Менську виправну колонію № 91

09.06.2015   12:02

Додержання прав засуджених, ув’язнених та затриманих громадян визначається світовою спільнотою та міжнародними правовими актами як один з тих чинників, що визначають цивілізоване, демократичне суспільство і є ознакою європейської держави.

В Україні нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, є однією з конституційних функцій прокуратури.

Пріоритетними завданнями цього нагляду визначено додержання, відповідно до міжнародних норм і стандартів, ратифікованих Україною, конституційних прав і свобод людини та громадянина у місцях тримання ув’язнених та затриманих; забезпечення належного розгляду та вирішення звернень цих осіб; дотримання законодавства, спрямованого на запобігання катуванням та іншому жорстокому поводженню з узятими під варту особами.

Реалізуючи наглядові повноваження в цій сфері, працівники прокуратури області вже в цьому році внесли 16 документів реагування на порушення, виявлені в діяльності виправних колоній області. За наслідками їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 посадових осіб цих колоній. Також розпочато 4 кримінальних провадження за виявленими фактами порушень закону при використанні бюджетних коштів та фактом незаконного пронесення працівником колонії заборонених предметів засудженим за винагороду. Останнє вже з обвинувальним актом направлено до суду.

У ході здійснення нагляду прокурорами систематично робляться виїзди в усі 6 установ виконання покарань, розташованих на території області. З початку року проведено 15 таких перевірок з виїздом на місце, частина з яких — особисто прокурором області та його заступниками. У ході таких виїздів здійснюється і особистий прийом засуджених, які мають скарги або клопотання.

Зокрема, минулого тижня прокурор області Віктор Носенко в порядку нагляду відвідав Менську виправну колонію №91. У ході перевірки він оглянув житлову та виробничу зони, а також медичну частину установи, де ознайомився з матеріально-побутовим та медико-санітарним забезпеченням, умовами праці та проживання засуджених.

Окрім того, бажаючі з числа засуджених змогли поспілкуватися з прокурором області щодо додержання їх прав під час відбування покарання та отримати відповіді по суті своїх питань.

Останні новини Чернігівщини

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

 На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином

На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином 10:45

Про це повідомила головна координаторка з вакцинальної кампанії в області Романа Сопотницька.

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки 10:41

29 листопада о 21:47 до Служби порятунку "101" у м. Ніжин надійшло повідомлення про пожежу пункту приймання та сортування твердих побутових відходів КП «Виробниче управління комунального господарства».

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків 10:39

Чернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 1 грудня 2022 року по 30 червня 2023 року (включно) в області триватиме заборона на вилов річкових раків на період їх спарювання, винощування ікри та першої линьки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини