Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 жовтня, 22:30:56

Місце Леніна посів годинник. ФОТО

03.06.2015   12:12

Центральну площу Варви нині прикрашає годинник, що стоїть на великому постаменті. Прилад був виготовлений практично під вогнем терористів в окутому війною Донбасі. Про це розповіла Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва.

– Кожні 6 годин, починаючи з опівночі, наш годинник у центрі селища грає гімн Варви, – говорить пані мер. – Ми й на сесії наш гімн ставимо. Щоправда, один депутат не встає, сміється і вигукує різні репліки.

За словами селищного голови, ідею з годинником замість Леніна їй підказав водій, якій побачив таке у футбольній трансляції з Бразилії минулого літа. Однак до того селищна рада розглядала інші варіанти пам’ятників, які могли замінити Ілліча.
– Я запропонувала нашого відомого земляка Осипа Боденського, – згадує пані Валентина. – Були варіанти пам’ятника Небесній сотні, Тарасу Шевченку, Нестору-літописцю, бо Варва – літописне містечко. Проте депутати все відхилили, хоча самі й пропонували.
Після цього, влітку минулого року, і з’явився варіант з годинником.
– У Києві нам сказали, що можуть зробити тригранний годинник (який показував би на три боки) але за 40 тисяч, а таких грошей у нас не було, – говорить Валентина Василівна. – По Інтернету знайшли підходящий варіант у Донецьку. Я туди телефоную, війна вже йде повним ходом: вони кажуть, що вже виїжджають. Однак нормальний директор попався, людина виключної порядності. За 10 тисяч вони нам зробили.
Гроші на годинник пані мер позичила у компанії «Дружба Нова», найбільшого сільгоспвиробника району і одного з найбільших в Україні.
– Перерахували ми гроші, а вони вже у Маріуполь переїхали. Ну, думаю, накрився годинник синім полум’ям, – згадує пані мер. – Проте ні: надіслали поштою.
Валентина Василівна підкреслює виняткову порядність виконавця, яка проявилася і кілька місяців потому.
– Коли в Україні перевели час, з’ясувалося, що ми десь у метушні пульт від годинника загубили і «стрілки» перевести не можемо, – говорить пані Валентина. – Зателефонувала тому ж директору, перерахувала йому на картку 250 гривень і наступного дня він вислав нам новий пульт.

http://zemlyaivolya.net/news/mistse_lenina_posiv_godinnik.html

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.