Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 18:25:00

Через три тижні в Україні закінчаться препарати для лікування хворих на ВІЛ/СНІД. ВІДЕО

27.05.2015   16:49Агенцiя

Якщо пігулки не поставлять вчасно, то вже в червні в Україні чотири тисячі ВІЛ-позитивних перервуть лікування, а до кінця року – помруть. Чернігів приєднався до Всеукраїнської акції «Кладовище замість ліків».

Громадські активісти зібралися в парку в центрі Чернігова, аби підтримати всеукраїнську акцію «Кладовище замість ліків». Вони прагнуть привернути увагу персонально прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до того, що через три тижні в Україні закінчаться ліки для лікування 20-ти тисяч ВІЛ-позитивних людей. Для більшості з хворих – це смертельний вирок.

Активісти облаштували символічне кладовище, огородивши стрічкою місце для могил. Тут на траві лежать таблички з іменами тих, хто через брак антиретровірусних препаратів незабаром може померти.

Наталія Сивенок, психолог Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ, каже, зараз вчить своїх пацієнтів жити з вірою та надією в те, що ситуація покращиться і їхній імунітет витримає, поки очікуватимуть поставки препаратів. Тепер хворі мають покладатися лише на волю вищих сил.

Працівники Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ, прагнуть показати, незабаром в нашій країні гинутимуть люди не лише на фронті, а через несвоєчасно прийняту пігулку. Якщо сьогодні така біда зачепила ВІЛ-позитивних людей, то не виключено, що далі це торкнеться і онкології, і гемодіалізу, і діабетиків.

Останні новини Чернігівщини

17 листопада - День працівників сільського господарства України

17 листопада - День працівників сільського господарства України 09:44

Свято День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначається в листопаді. Засновано в 1993 році. Святкові заходи включають вшанування працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу.

17 листопада - Міжнародний день студентів

17 листопада - Міжнародний день студентів 09:43

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини