Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 01:00:31

У Чернігові пройшла акція «Кладовище замість ліків»

27.05.2015   13:06Агенцiя

27 травня на площі Героїв Небесної Сотні пройшла акція «Кладовище замість ліків».

Пацієнти хворі на ВІЛ, облаштовували символічне кладовище, огороджуючи стрічкою місце для могил. Цим вони хочуть привернути увагу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до того, що через 3 тижні в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 000 ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок.

Справа в тому, що наприкінці 2014-го року, Кабінет міністрів України вніс зміни до  постанови №117, якими дозволив здійснення 100%-ї передоплати ліків на 6 місяців вперед до моменту поставки. Відповідно, всі фармацевтичні компанії в кінці року отримали від Міністерства охорони здоров’я 100%-ву передплату за товар, який мали поставити лише в червні цього року. У зв’язку з цим, наразі склалася ситуація, що деякі компанії не поставлять ліки для 20 000 людей, що живуть з ВІЛ, отримавши попередню 100% оплату. Ситуація критична, яка на разі не вирішується владою. Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей. Більше того, вся Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки буде фактично завалена владою.

Наразі Міністерство охорони здоров’я не в змозі вирішити цю ситуацію, а тому вкрай потрібна політична воля найвищого керівництва держави, а саме – Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка. Адже саме Постанова Кабінету Міністрів України № 117, підписана ним 22.10.2014 року, надала МОЗу безпрецедентне право на  укладання договорів з фармацевтичними компаніями на поставку антиретровірусних препаратів з передбаченим строком поставки у 180 днів після 100% передплати! Саме цей крок Кабінету Міністрів України спричинив саботаж з боку фірм-посередників та фактичне блокування поставок необхідних медикаментів. Адже отримавши наприкінці 2014-го року кошти в розмірі 100% від Держави, такі компанії-посередники, як ТОВ “Вектор Фарма”, попросту “умили руки” від цієї ситуації і можуть диктувати нові умови МОЗу задля отримання надприбутків, які коштують життів ВІЛ-позитивних людей. Наразі ТОВ “Вектор Фарма” подала позов на МОЗ України, вимагаючи збільшити суму за їхнім контрактом, а відтак – блокуючи поставку препаратів для 30 000 ЛЖВ. У той же час, компанія-виробник цих ліків Ранбаксі Лабораторіз Лімітед готова поставити препарати в найкоротші терміни, як тільки ТОВ “Вектор Фарма” перерахує отримані в кінці 2014-го року кошти на їхні рахунки.

Лише шляхом втручання Кабінету Міністрів у ситуацію, є можливість примусити ТОВ «Вектор Фарма» виконати договір та поставити препарат якомога скоріше.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми,  люди, що живуть з ВІЛ, прийшли під Кабінет міністрів України та інші місця по всій країні, терміново вимагати вирішення ситуації, яка склалася з ліками.

Бубенчикова Світлана

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.