Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 липня, 14:44:03

На Чернігівщині лікують "донбаський синдром"

27.05.2015   07:58Агенцiя

Методи психологічної реабілітації українських військовослужбовців, котрі захищають державні кордони на Сході України – є надзвичайно актуальними. Практично по всій країні зараз створюються чи відновлюються спеціальні центри, де надають фахову психологічну допомогу тим, хто її потребує.

Про таку необхідність заговорили ще тоді, коли в державі була оголошена антитерористична операція. Вже на початку травня минулого року Кабінет Міністрів України розробив план заходів, який передбачав психологічну, медичну та соціальну адаптацію учасників АТО.

Одною з перших таких установ, котра почала надавати кваліфіковану медичну допомогу захисникам вітчизни став Центр медико-психологічної допомоги воїнам АТО та демобілізованим, створеного на базі Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні. Ще задовго до офіційних розпоряджень та вказівок з Києва чернігівські лікарі та психологи вже підставили своє плече українським воякам.

- Практично з перших днів конфлікту на Сході України ми почали надавати всебічну фахову допомогу військовослужбовцям, - сказав головний лікар Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Володимир Ященко. – Ми побачили проблему, і одразу визначилися, що, як і де нам робити. Використовували досвід роботи з людьми, котрі пережили посттравматичні стресові розлади, такі, як в’єтнамський чи афганський синдроми. Тепер, за допомогою консультацій іноземних спеціалістів, навчилися лікувати так званий «донбаський синдром».

Активні бойові дії на Донбасі призвели до численних смертей та поранень. Як наслідок, почастішали й випадки психологічних розладів. Тому, з метою покращення соціальної реабілітації пацієнтів з першого січня цього року в Центрі розпочала роботу Служба психолого-соціального відновлення. Психологів лікарні одразу виділили в окрему структуру, надали їм нові кабінети та розширили повноваження – аби робота була ефективнішою.

 - В нашій роботі ми використовуємо найрізноманітніші методи психологічного відновлення, - говорить керівник Служби психолого-соціального відновлення воїнів АТО Людмила Беленок. – Це і групові заняття з бійцями, й індивідуальна робота з кожним армійцем. Широко запроваджена психокорекційна робота та навчання навичкам саморегуляції. В більшості випадків роботу поєднують в малих групах – до трьох осіб, з індивідуальним консультуванням. Це пов’язано з тим, що в 90% випадків  бійцям, що приймали участь в тяжких боях, складно розкривати свої почуття ділитися пережитим при великому обсязі групи. 

Центр знаходиться на окраїні Чернігова в мальовничій місцевості. Тут створені всі умови для необхідного відновлення організму, а спеціалісти використовують найсучасніші види терапії, для того аби чоловіки змогли якнайшвидше призвичаїтися до буденного життя.

- За час проведення антитерористичної операції ми уже вилікували більше трьохсот воїнів, - повідомив керівник Центру медико-психологічної допомоги воїнам АТО та демобілізованим Валентин Скрипник. – Повний курс лікування триває майже півроку, проте бувають вийнятки, коли військові одужують раніше. Деякі з них навіть готові їхати одразу на передову.

Останні новини Чернігівщини

З 23 липня у Чернігові почне курсувати тролейбусний маршрут №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка»

З 23 липня у Чернігові почне курсувати тролейбусний маршрут №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка» 10:28

– 23 липня – історична подія в житті нашого міста. На Шерстянку поїде тролейбус із автономний запасом ходу. Так говорить про старт роботи нового тролейбусного маршруту №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка» в. о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Канікули з користю». Підлітків з Чернігівщини запрошують на безкоштовний онлайн-курс англійської мови

Канікули з користю». Підлітків з Чернігівщини запрошують на безкоштовний онлайн-курс англійської мови 08:59

Для підлітків з Чернігівщини запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови. Англійську тут можна вивчати «з нуля», а по завершенню навчання студенти отримають сертифікат, що підтверджує рівень володіння мовою.

Які є державні житлові програми для ветеранів та їхніх родин 08:56

Наразі кожна з областей реалізовує власні довгострокові програми з надання доступності житла для ветеранів та їхніх родин.

ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION

ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION 08:35

19 липня відзначають Міжнародний день ретейнерів, День нових друзів.

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини