Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 08:32:34

Сучасне освітлення з використанням енергоефективних технологій з’явиться у Мені за підтримки Європейського Союзу

22.05.2015   07:29

21 травня голова обласної ради Микола Звєрєв взяв участь в роботі регіонального навчального семінару «Угода мерів» – шлях до енергоефективного майбутнього міст» та стартовій зустрічі по демонстраційному проекту «Модернізація системи вуличного освітлення міста Мена» з використанням енергоефективних технологій. У заході також взяли участь керівники міських територіальних громад Чернігівськоої області.

Як розповів Менський міський голова Федір Фесюн, в травні 2013 року було підписано «Угоду мерів», а в лютому 2014 року на сесії міської ради затверджено «План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року міста Мена Чернігівської області». За словами керівника, в серпні 2014 року на пленарному засіданні Менської міської ради депутати погодили подання конкурсної заявки на модернізацію системи вуличного освітлення Мени на конкурс проектів SEAPs. Грантову Угоду з Європейською комісією, відповідно до якої в Мені розпочнеться реалізація дворічного проекту з модернізації системи вуличного освітлення з використанням енергоефективних технологій, буде підписано вже найближчим часом. Загальний бюджет проекту складає 500 тис. євро, в тому числі сума гранту – майже 80% від загальної суми.

Федір Фесюн зазначив: «Сьогодні складно переоцінити важливість проектної діяльності спрямованої на здійснення енергоефективних заходів в малих містах України, із залученням додаткових позабюджетних коштів на реалізацію проектів. Політична і економічна ситуація змушує органи місцевого самоврядування шукати різноманітні рішення, і одним з таких рішень було підписання «Угоди мерів» та розробка і затвердження на сесії міської ради плану дій сталого енергетичного розвитку міста Мени до 2020 року. В плані дій ми передбачили заходи для вирішення найгостріших проблеми нашої громади, які будемо поступово реалізовувати. На сьогодні, я радію першому нашому успіху, який покладає на нас і велику відповідальність не тільки перед менчанами, а й перед нашими європейськими партнерами. Тому ми докладемо всіх зусиль для успішної реалізації проекту з модернізації вуличного освітлення. І я впевнений що це буде тільки перша ластівка...».

У свою чергу ключовий експерт команди підтримки проекту Анатолій Копець розповів, що фінансування проекту Менська міська рада отримає завдяки участі міста в спеціальному двоетапному конкурсі проектних заявок від Європейської Комісіі «Регіональна програма сусідства - сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході». За 2 роки реалізації проекту передбачається замінити 1400 світильників системи вуличного освітлення на сучасні, оновити електричні мережі та щитові ящики з електроавтоматикою.

Звертаючись до учасників зібрання, Микола Звєрєв високо оцінив діяльність Менської міської ради, спрямованої на пошук додаткових ресурсів з вирішення актуальних питань життєдіяльності своєї територіальної громади. За словами керівника, європейські фонди володіють колосальними фінансовими ресурсами, до яких, з підписанням Україною договору про асоціацію з Європейським Союзом, нині відкривається фактично необмежений доступ. Проте, як наголосив керівник обласної представницької влади, у змаганні за європейські гроші виграють лише ті, хто навчиться працювати дійсно по-європейськи. Адже Європа нетерпима до проявів недисциплінованості і корупції. За його словами, в умовах розпочатої в Україні реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади значних результатів досягнуть саме ті громади, які перші повірять у невідворотність змін і першими розпочнуть свій шлях до Європи.

Очільник області побажав менчанам успіхів в реалізації проекту і не зупинятися на розпочатому.

Останні новини Чернігівщини

У Куликівській громаді відкрився сучасний ЦНАП європейського рівня

У Куликівській громаді відкрився сучасний ЦНАП європейського рівня 08:28

21 листопада у Куликівській об’єднаній територіальній громаді урочисто відкрили Центр надання адміністративних послуг, модернізований за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини 08:19

20 листопада відбулося засідання за круглим столом на тему «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина»: очікування та реальність». Його провів комітет Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини».

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції 08:08

Проєкт узгоджений з Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік», прийнятим 14 листопада.

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави 07:49

Земельним кодексом України передбачено, що правом на безоплатну приватизацію земель громадянин може скористатися лише один раз по кожному виду використання.

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку 07:44

Група реагування патрульної поліції ідентифікувала дзеркало заднього виду, що лишилося на місці пригоди, і вийшла на водія-втікача.