Рятувальники ліквідували розлив ртуті у квартирі
20 травня о 07:40 у м. Прилуки до Служби порятунку 101 надійшло повідомлення про пошкодження медичного термометру з послідуючим розливом ртуті в одній з квартир по вул. Малківського.
За викликом на місце події прибули рятувальники 12-ї державної пожежно-рятувальної частини, які провели демеркуризацію житлової кімнати та зібрали 2 грами ртуті. Далі вони обробили підлогу приміщення спеціальним розчином і порадили господареві добре провітрити оселю.
Рятувальники нагадують основні правила дій на випадок, якщо в помешканні стався розлив ртуті:
• Відкрийте вікна та двері квартири, щоб провітрити приміщення.
• Повідомте рятувальників за номером «101».
• Дихайте в приміщенні за допомогою респіратору.
• Намагайтеся самі зібрати видимі кульки ртуті гумовою грушею або пензликом. Дрібні кульки можна зібрати за допомогою пластиліну чи розмоченої газети. З щілин ртуть витягайте латунним чи мідним дротом.
• Зібрану ртуть помістіть в скляну банку, залийте зверху водою та закрийте банку кришкою.
• Після збору видимої ртуті залишіть приміщення до приїзду фахівців, а зібрану ртуть передайте їм.
• Не заходьте в приміщення до одержання висновку фахівців про відсутність небезпеки.
Пам’ятайте, що ртуть – отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами – дуже небезпечні. У жодному разі не викидайте прилади з ртуттю в сміттєві баки! Це несе загрозу довкіллю та іншим людям.
Рятувальники рекомендують громадянам поступово відмовлятися від використання в побуті приладів, що містять ртуть, замінюючи їх на більш безпечні електронні аналоги.
Останні новини Чернігівщини
Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57
6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.
У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32
У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.
Відкрито реєстрацію на відбіркові змагання «Ігри Ветеранів 2026» зі стрільби з луку, настільного тенісу та кросфіту 12:08
Міністерство у справах ветеранів України оголосило про початок реєстрації на відбірковий етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри Ветеранів 2026». Учасники змагатимуться у стрільбі з луку, настільному тенісі та кросфіті.
Відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка 12:01
Сьогодні, 9 червня, відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка. Керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради були зібрані з метою обговорення нагальних робочих питань та координації подальшої діяльності.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.